mind
Мінюст: переважне право на пролонгацію договору оренди землі має діючий орендар (ВІДЕО)

Мінюст: переважне право на пролонгацію договору оренди землі має діючий орендар (ВІДЕО)

Якщо зберігаються ті самі умови і строк, який попередньо був визначений сторонами

Мінюст: переважне право на пролонгацію договору оренди землі має діючий орендар (ВІДЕО)
Фото: Shutterstock

Переважне право на пролонгацію договору оренди земельної ділянки, а саме – автоматичне поновлення і продовження строку договору оренди на тих самих умовах і на такий самий строк, який попередньо був визначений сторонами, має орендар такої ділянки.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Міністерства юстиції, яке разом з Онлайн-будинком юстиції за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Я маю право!» презентувало інформаційно-навчальний відеоролик із серії «Знай своє право на землю» на тему «Особливості пролонгації (поновлення) договору оренди земельної ділянки».

Як зазначається, Мінюст зокрема роз’яснює питання щодо порядку повідомлення орендодавця щодо бажання орендаря продовжити договір оренди землі, що робити у разі смерті орендодавця до спливу строку дії договору оренди землі, протягом якого строку орендодавець розглядає надісланий орендарем лист-повідомлення з проектом додаткової угоди, а також,  які документи потрібні для поновлення договору оренди землі.

Крім того, міністерство роз’яснює, що робити орендарю, якщо власник ділянки буде переукладати договір з новим орендарем на тих самих умовах, як оскаржити такий договір та що робити власнику земельної ділянки, якщо він хоче укласти договір з новим орендарем.

«Нагадуємо, що зобов’язання власника щодо обов’язкового укладання нового договору оренди земельної ділянки з попереднім орендарем не стосуються випадків, коли власник хоче змінити умови договору», – наголошують у Мінюсті.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті