НБУ забрав за борги столичну нерухомість у компанії депутата Жеваго

НБУ забрав за борги столичну нерухомість у компанії депутата Жеваго

Нерухомість передана НБУ з метою погашення заборгованості з рефінансування банку «Фінанси та кредит»

НБУ забрав за борги столичну нерухомість у компанії депутата Жеваго
Народний депутат Костянтин Жеваго
Фото: УНІАН

Господарський суд Києва задовольнив позов Національного банку України (НБУ) до компанії «Ініціатор-Ріелті» і стягнув з неї нежитлове майно у Києві. Про це пише finance.ua із посиланням на судове рішення.

Згідно з ним, нерухомість передана НБУ з метою часткового погашення заборгованості з рефінансування банку «Фінанси та кредит» народного депутата Костянтина Жеваго.

«Встановити спосіб реалізації предмета іпотеки шляхом продажу на прилюдних торгах у межах процедури виконавчого провадження, передбаченої законом України «Про виконавче провадження», – сказано в судовому рішенні.

В документі сказано, що початкова ціна будівлі становить 58,6 млн грн. Офіс площею 2551,6 кв. м. розташований у Києві по вулиці Кудрявська, 3/5.

НБУ повідомив, що борг банку «Фінанси та кредит» з рефінансування на середину березня 2018 року становив 6,3 млрд грн.

За даними Держреєстра, серед засновників «Ініціатор-Ріелті» – «Київсоюзшляхпроект» і F&C Realty, які також пов’язували з Костянтином Жеваго.

Додамо, що банк «Фінанси та Кредит» визнаний неплатоспоможним, до фінансової установи введена тимчасова адміністрація. За даними НБУ, з 29 млрд грн кредитного портфеля банку «Фінанси та кредит» 22 млрд грн – це позики, пов’язані з Жеваго.

Раніше Mind писав, що суд порушив справу про банкрутство «Росави» Жеваго за ініціативою ліквідатора, який виявив 20,58 млрд грн кредиторської заборгованості.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті