Зеленський розповів про перші рішення на посту президента

Зеленський розповів про перші рішення на посту президента

Завдання номер один – повернення військовополонених

Зеленський розповів про перші рішення на посту президента
шоумен, кандидат у президенти України Володимир Зеленський
Фото: УНІАН

Лідер національного екзит-полу, кандидат на посаду президента України Володимир Зеленський заявив, що зараз його першочергове завдання – повернення додому полонених із РФ і з окупованої території. Про це пише УНІАН.

«Найголовніше – це повернути наших хлопців живими... Для нас зараз завдання, я вважаю, номер один – повернути всіх наших полонених, всіх військовополонених, наших моряків – це наше завдання», – заявив він.

Стосовно завершення бойових дій на Донбасі, Зеленський анонсував «дуже потужну інформаційну війну».

Також він заявив, що переговори в «нормандському форматі» буде продовжено, як і має бути продовжена робота в Мінському форматі, проте останній потребує перезавантаження та оновлення кадрового складу, передає «Інтерфакс-Україна».

«Ми будемо діяти в будь-якому випадку в «нормандському форматі». Ми будемо продовжувати Мінський процес. Ми будемо його перезавантажувати. Я думаю, що в нас будуть заміни кадрові», – сказав Зеленський на брифінгу в неділю ввечері в Києві, наголосивши, що першочергове завдання зараз – припинення вогню на Донбасі.

Разом із цим серед своїх перших майбутніх рішень Зеленський назвав плани скоротити Адміністрацію Президента й перенести її під Київ.

«Так, ми дуже хочемо скоротити АП. Я хочу, щоб не було трафіку в Києві», – сказав Зеленський. А також пообіцяв захищати українську мову.

Стосовно кадрових призначень кандидат повідомив, що призначатиме нових людей, та пообіцяв провести окремий прес-брифінг на цю тему.

Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», Зеленський заявив, що зокрема, планує змінити генерального прокурора України Юрія Луценка.

«Луценко – це стара команда. Ми будемо призначати нових людей, і це стосується не тільки  пана Луценка», – сказав переможець президентських перегонів. 

Крім того, він зазначив, що має кандидатури для призначення в Генеральний штаб Збройних сил України, але поки не може озвучити ці прізвища.

«Що стосується Генштабу, у нас є дуже серйозні люди, у яких є авторитет у армії. Це діючі генерали, ви обов'язково їх побачите. Я не маю права їх зараз називати – з ними є домовленість, це дуже серйозна історія», – сказав кандидат у президенти. Від відповіді щодо глави Міноборони він також ухилився.

За даними Hromadske, Зеленський не виключив того, що може призначити Петра Порошенка на ту чи іншу посаду в уряді, якщо «того забажає суспільство».

«Ви хочете, щоб я його кимось призначив? Тоді я звернуся до суспільства. Якщо суспільство мені скаже, що вони хочуть бачити Петра Порошенка на тій чи іншій посаді – може бути, я не знаю. Мені здається, що це не сьогоднішнє рішення кадрове. Давайте спробуємо новими силами щось зробити. Дуже хочеться», – повідомив Зеленський.

«Я готовий звернутися до Порошенка, коли мені знадобиться допомога», – додав він.

Зі свого боку Петро Порошенко у твіттер-акаунті повідомив, що готовий підставити плече новому президенту та без жодних обмежень витрачати час для введення його в курс усіх справ у щонайменших деталях, а також готовий передати йому всю мережу міжнародної підтримки України.

Порошенко додав, що вибори в Україні пройшли чесно, прозоро, у відповідності з європейськими стандартами.

Нагадаємо: за даними національного екзит-полу, Володимир Зеленський отримав 73% голосів виборців, а Петро Порошенко – 27%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті