Через санкції виробництво вина в Криму опинилося під загрозою

Через санкції виробництво вина в Криму опинилося під загрозою

Винороби попереджають про ризик зупинки виробництва через дефіцит пляшок

Через санкції виробництво вина в Криму опинилося під загрозою
фото pixabay.com

Кримські винороби можуть зупинити виробництво на шість-дев'ять місяців через брак пляшок. Виробник склотари, що входить у міжнародний концерн, припиняє її постачання до Криму через санкції. Про це йдеться в листі голови асоціації виноградарів і виноробів «Севастополь» Олексія Липко до депутата Держдуми РФ Дмитра Бєліка, передає «РБК».

Загроза зупинки виникла через виробника скляних пляшок. Після зупинення постачання скляної тари з України забезпеченням кримських виноробів займалися в основному два підприємства – «Русджам» і АТ «Кавмінстєкло», зазначає Липко в листі.

«Однак, з огляду на потребу в скляній тарі південних регіонів Росії і високу чутливість цього виду продукції до витрат на логістику, ці два підприємства фактично є монополістами в регіоні», – пише він. Раніше, за його словами, проблем з партнерами не було.

Але «Кавмінстєкло» перейшла під керівництво американських акціонерів, змінився й генеральний директор. Новий топ-менеджер Александрс Павловс повідомив, що, «дотримуючись економічних санкцій, введених США проти Криму, він зупиняє будь-яку співпрацю зі споживачами пляшок, розташованими в Криму».

При цьому, як підкреслюють в асоціації, Павловс «попросив своїх менеджерів приховувати справжні наміри відмови від постачань до Криму», «знаючи, що відмова від роботи з кримськими компаніями через американські санкцій несе істотні політичні ризики в Росії».

Замінити втрачений обсяг за рахунок потужностей «Русджама» не вийшло – під час переговорів із компанією з'ясувалося, що виробник не може забезпечити виробництво скляної тари в потрібному асортименті, а також не приймає нові замовлення у зв'язку зі значним навантаженням.

Внаслідок цього виробники вина, серед яких великі приватні і держкомпанії «Массандра», «Новий Світ», «Інкерман» та Севастопольський винний завод, «зазнають колосальних збитків у зв'язку із зупинкою виробництва в самий розпал туристичного сезону в Криму», наголошує Липко.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті