Volkswagen в Ліссабоні тестуватиме «квантовий навігатор»

Volkswagen в Ліссабоні тестуватиме «квантовий навігатор»

Нова технологія дозволить прораховувати найшвидший шлях для кожного автобуса

Volkswagen в Ліссабоні тестуватиме «квантовий навігатор»
фото DR

Німецький автовиробник Volkswagen в Лісабоні під час техноконференції тестуватиме навігатор, який використовує можливості квантового комп'ютера для прогнозування кількості пасажирів і оптимізації маршруту, пише FinMarket з посиланням на The Wall Street Journal.

Наступного тижня в Лісабоні буде проходити технологічна конференція Web Summit. Між місцем проведення заходу та іншими частинами міста курсуватимуть міські автобуси. Девʼять із них Volkswagen планує оснастити «квантовим маршрутизатором».

Ця програма використовує доступ до квантового комп'ютера для розрахунку найшвидшого шляху для кожного з автобусів в режимі, близькому до реального часу. У розробці програми-навігатора брала участь компанія D-Wave Systems Inc.

Метою тестових поїздок є вибір оптимального маршруту в умовах інтенсивного міського руху, заявив головний інформаційний директор VW Мартін Хофман.

Випробування є частиною більш масштабного плану компанії із впровадження подібних систем в свої автомобілі. VW має намір комерціалізувати цю технологію в найближчі три роки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті