Профіцит потужностей, який зараз виник на ринку зернової перевалки, веде до зниження ставок для експортерів і зернотрейдерів. Про це йдеться в матеріалі на сайті УкрАгроКонсалт.
У минулому році були введені в експлуатацію три зернових термінали. Це COFCO в Миколаєві потужністю 2,5 млн т, Bunge – потужністю 1 млн т і Risoil в Чорноморську потужністю 2,2 млн т.
«Ринок продавця, коли зернові термінали диктували свої умови трейдерам і експортерам, в минулому році вперше за останні 10 років перекинувся і став ринком покупця. Тепер експортер сам вибирає, на якому терміналі йому краще обслуговуватися. Як наслідок, ставки на перевалку пішли вниз», – пише сайт.
За словами керівника експертного напрямку ЦТС-Консалтинг Андрія Шкляра, «сьогодні у експортерів і трейдерів з'явилося набагато більше простору при виборі терміналу для перевалки. Навіть незважаючи на те, що експорт зернових зріс, введення в дію нових потужностей в Миколаєві і Чорноморську випередило темпи експорту, через що відбулася зміна на ринку».
Тому ставки на перевалку вже знизилися на 3-5 дол/т і, за прогнозами аналітика, будуть зменшуватися ще на 1-2 дол/т.
Серед компаній, які вже заявили про свої плани по розвитку зернових терміналів – Bunge, Risoil, Cargill, Бруклін-Київ, Soufflet, Новотех, Kernel, Олімпекс-Купе, Бердянський порт. Більшість з них будуються в великих глибоководних портах.