Великі нафтові компанії замінюють бурові установки вітряними турбінами

Компанії, що працюють з викопним паливом, можуть знизити витрати на енергію вітру

Фото Principle Power

Великі нафтові компанії Royal Dutch Shell Plc, Statoil ASA та Eni SpA вкладають мільярди доларів у вітряні ферми у Північному морі та інших місцях. Вони вже складають серйозну конкуренцію провідним постачальникам на аукціонах з купівлі електроенергії, пише Bloomberg.

Нафтові компанії мають багато причин переходити на відновлювальні види енергії. Вони провели десятки років, вкладаючи кошти в розробку проектів з видобування нафти у відкритові морі, однак родовища вичерпуються, старіють, і бізнес руйнується. Компанії поспішають заволодіти часткою у галузі зеленої енергетики, оскільки очікують, що вона ставатиме все серйознішим конкурентом на ринку електроенергії. Прибутки від вітряних електростанцій передбачувані і підкріплюється пільговими «зеленими» тарифами.

«Традиційний нафтовий і газовий бізнес вже не такий прибутковий, ─ зазначає Лука Косентіно, віце-президент з енергетичних рішень італійської нафтової компанії Eni. ─ Ми не можемо залишатися там, де ми є, і чекати, поки хтось інший робитиме успіхи».

Згідно з прогнозом Bloomberg New Energy Finance, у 2000-2017 роки в вітроенергетичні проекти Північного моря інвестується близько $99 млрд.

Тим часом альтернативна енергетика вже почала витісняти нафту і газ. Аналітики прогнозують, що до 2040 року до 13 мільйонів барелів нафти в день від світового попиту буде замінено за рахунок електромобілів і альтернативної електроенергетики.

Інфографіка від Bloomberg: розвиток вітряної енергетики

Великі нафтові компанії замінюють бурові установки вітряними турбінами
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS