Дослідження: понад 90% пацієнтів вважають ліки надто дорогими

Половина пацієнтів стикаються з підробками ліків

Фото УНІАН

Кожен другий пацієнт в Україні відмовляється від лікування або відкладає його через брак коштів. Про це свідчить дослідження в рамках проекту USAID «(Без)коштовна медицина», виконане БФ «Пацієнти України».

«Головною проблемою 94% пацієнтів, які брали участь у фокус-групах, вважають саме високу вартість препаратів. При цьому 48% пацієнтів скаржаться на підробки та неякісні ліки. А відсоток тих, хто вдається до самолікування, сягає майже 70%», – йдеться у повідомленні.

Згідно з результатами дослідження, понад 56% пацієнтів вживали лише частину прописаних ліків з фінансових причин. 43% хворих довелося позичати кошти на лікування або продавати коштовні речі, майно.

«Медицина має бути якісною і доступною водночас. Поки ж українцям доводиться відмовлятися від лікування, відкладати його або вживати ліки, консультуючись у знайомих чи в інтернеті. Часто українські пацієнти не знають про безкоштовні державні програми лікування та можливість отримувати безоплатні ліки», – зазначила виконавчий директор БФ «Пацієнти України» Ольга Стефанишина. 

На сторінках дослідження також йдеться про те, що майже 69% хворих займаються самолікуванням, не звертаючись за допомогою до лікарів. Причини такої ситуації – дорожнеча медпослуг, недовіра до лікарів та низька культура лікування самих українців. Майже 40% учасників фокус-груп скаржились на непрофесійність медперсоналу.

Дослідження проводилось у квітні – вересні 2016 року із застосуванням таких методологічних підходів: кабінетне, якісне (глибинні інтерв’ю з пацієнтами й лікарями, фокус-групи) та кількісне (Омнібус) дослідження. Експертну підтримку в дослідженні надавали Школа охорони здоров’я НаУКМА та Київський міжнародний інститут соціології.  

Дослідження: понад 90% пацієнтів вважають ліки надто дорогими
Дослідження: понад 90% пацієнтів вважають ліки надто дорогими
Дослідження: понад 90% пацієнтів вважають ліки надто дорогими

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS