Національне антикорупційне бюро України до кінця травня 2017 року має отримати право самостійно знімати інформацію з каналів зв'язку і проведення слідчих дій під прикриттям. Про це йдеться в опублікованому тексті меморандуму України з Міжнародним валютним фондом.
Законодавчі зміни повинні бути внесені до Верховної Ради й прийняті до кінця травня, щоб гарантувати можливість для НАБУ користуватися широким спектром методів розслідування без необхідності покладатися на інфраструктуру інших відомств. Серед дій – операції під прикриттям, перехоплення повідомлень, доступ до комп'ютерних систем і контроль кореспонденції.
Меморандум передбачає, що реєстрація досудових справ і постанов слідчих суддів, які мають відношення до НАБУ, мають бути захищені від витоку інформації, пов'язаної з поточними розслідуваннями, шляхом обмеження доступу до неї офіцерів НАБУ і Спеціальної антикорупційної прокуратури (САП) доти, поки розслідування справи не буде завершено або закрито.
На кінець грудня 2016 року НАБУ найняло 542 співробітника з 700 осіб повної комплектації та відкрило три регіональні відділення.
У НАБУ заявили, що можуть проводити розслідування щодо високопосадовців, зокрема 8 членів парламенту, 39 суддів, 23 прокурорів.
НАБУ також має продовжувати публікувати статистичні дані щодо розслідувань корупційних дій з боку високопоставлених посадових осіб на своїй сторінці у вільному доступі.
Попередній термін виконання цієї умови – кінець листопада 2016 року – не був виконаний.