У ніч на вівторок, 6 червня, середньозважений курс біткоіна впритул наближався до $3000, тоді як сукупна ринкова капіталізація ринку криптовалют подолала позначку в $100 млрд, повідомляють Вести Экономика.
Нагадаємо, ще в суботу, 3 червня, ціна біткоіна подолала позначку в $2500, але бичачий тренд допоміг їй вийти на нові історичні висоти.
Таке зростання пов'язане з активністю на азіатських ринках, включаючи японську біржу bitFlyer, корейську bithumb і китайські OKCoin та Huobi. Саме вони пред'являють основний попит на біткоіни, за рахунок чого ціна на цих майданчиках істотно вища, ніж на європейських і американських біржах.
Сукупна ринкова капіталізація ринку криптовалюти вперше перевищила $100 млрд (з них $46 млрд припадають на біткоіни). Піковий показник склав $101,913 млрд, а це вже зовсім близько до капіталізації таких гігантів, як McDonald's ($106,4 млрд) і Boeing ($108,8 млрд).
Глава хедж-фонду Global Investment Fund Advisors Bitcoin Деніел Мастерс в інтерв'ю CNBC повідомив, що протягом 8–14 місяців біткоін може досягти курсу в $4000. Однак у короткостроковій перспективі курс може відскочити до позначки $1100 за монету. Мастерс посилається на досвід попередніх піків, за якими неминуче йшло падіння курсу біткоіна.
Основним драйвером зростання біткоіна експерти називають легалізацію криптовалюти в Японії в квітні. На частку японської єни і корейської вони зараз припадає 48,6% усіх біржових угод. Крім того, інвестори бояться політичної невизначеності, пише CNBC.
Раніше на цьому тижні курс ефіру, ще однієї криптовалюти на основі блокчейн-протоколу Ethereum, досяг історичного рекорду, коли подорожчав до $250,41, повідомляє CNBC. На початку 2017 року ефір торгувався на рівні $8,52. Таким чином, за п'ять місяців віртуальна валюта подорожчала на 2839%. На початку сесії 5 червня ефір торгувався в районі $246.
Ефір до кінця 2018 року може перевершити за капіталізацією біткоіни, повідомляє Bloomberg з посиланням на слова Олафа Карлсона-Ві, головного виконавчого директора криптовалютного хедж-фонду Polychain Capital. Фонд, запущений у Сан-Франциско, вже отримав інвестиції від таких венчурних фірм, як Andreessen Horowitz і Union Square Ventures.
«В Ethereum ми бачимо набагато багатшу, складнішу екосистему для розробників, яка розвивається дуже-дуже швидко. Це і призвело до того, що ціна ефіру зростає набагато агресивніше за ціну біткоіна».