Сім мільярдерів, які не передадуть своє багатство у спадок нащадкам

Люди, які зрозуміли, що сенс життя – не в накопиченні грошей

(зліва направо) Мелінда Гейтс, Джастін Трюдо, Воррен Баффет, Білл Гейтс
фото Facebook Bill Gates

Не всім дітям мільярдерів однаково пощастило. Деяким доведеться самим заробляти на шматок хліба, тому що їх батьки вирішили віддати зароблені мільярди на благодійність. Або просто вважають, що тільки праця облагороджує людину. Інформагентство CNBC підготувало перелік семи найбагатших людей світу, які не збираються передавати свої статки у спадок дітям.

Сім мільярдерів, які не передадуть своє багатство у спадок нащадкам
фото Facebook Mark Zuckerberg

Марк Цукерберг

Коли у 2015 році народилася донька засновника Facebook Марка Цукерберга і його дружини Прісцилли Чан, вони зробили цікаве оголошення: вони не планують передавати Максімі свої мільярди. Замість цього пара заснувала Ініціативу «Чан Цукерберг» – ТОВ, присвячене «персоналізованому навчанню, лікуванню хвороб, обєднанню людей і створення сильних громад» по всьому світу.

«Ми віддамо 99% наших акцій Facebook – зараз це близько $45 млрд – протягом нашого життя, щоб розвивати цю місію», – написала пара в листі, опублікованому на сторінці Facebook Цукерберга.

Статки Цукерберга зараз складають $63,5 млрд.

Сім мільярдерів, які не передадуть своє багатство у спадок нащадкам
Facebook Bill Gates

Білл Гейтс

Білл і Мелінда Гейтс передадуть своїм трьом дітям «малесеньку порцію» з їх 89-мільярдних статків, повідомили вони в інтерв’ю Daily Mail в 2011 році.

«Це означає, що вони повинні знайти свій власний шлях», – сказав Білл.

Хоча навіть частки багатства Гейтсів буде достатньо, щоб поставити своїх дітей у ряд найбагатших людей світу, Білл вважає, що це змусить їх надіятися тільки на себе.

«Діти не хочуть, щоб у них були величезні суми багатства, – сказав він. – Це заважає їм творити свій власний шлях».

Пара планує передати більшу частину своїх статків на благодійність, а саме у Фонд Білла і Мелінди Гейтсів, який спрямований на викорінення хвороб, злиднів і голоду по всьому світу. Разом з колегою-мільярдером Уорреном Баффетом вони створили ініціативу Giving Pledge  ( «Віддай половину») в 2010 році, яка спонукає багатіїв віддати половину свого багатства на філантропічні цілі.

Сім мільярдерів, які не передадуть своє багатство у спадок нащадкам
Facebook Chuck Feeney

Чак Фіні

У своїх 86 років Чак Фіні, співзасновник Duty Free Shoppers Group, технічно більше не мільярдер. Це тому, що Фіні пожертвував всі свої статки у благодійний фонд Atlantic Philanthropies, який він заснував три десятиліття тому.

Колись він був власником $8 млрд, зараз у нього лишилося $2 млн, що становить менше 0,001% від суми, яку він віддав, повідомляє Business Insider. Хоча його діти не побачать ні копійки свого спадку, вони розуміють добру волю свого батька.

«Це ексцентрично, але він захистив нас від людей, які могли б використовувати нас через наші гроші, – сказала донька Леслі Фіні Бейлі The New York Times у 2007 році. – Це зробило нас нормальними людьми».

Сім мільярдерів, які не передадуть своє багатство у спадок нащадкам
фото Wikipedia

Уоррен Баффет

Хоча мільярдер-інвестор Уоррен Баффет планує залишити кожному зі своїх трьох дітей по $2 млрд, це навіть близько не відображає розмірів його майна в $77 млрд.

Як зазначає Баффет, він хоче залишити своїм дітям «достатньо грошей, щоб вони відчували, що можуть щось зробити, але не настільки багато, щоб вони нічого не могли зробити».

Решта грошей розійдеться на благодійність. Баффет має намір жертвувати більше 99% свого багатства на доброчинність, в тому числі в заснований разом з Гейтсами фонд.

Сім мільярдерів, які не передадуть своє багатство у спадок нащадкам
фото Getty Images \ Getty Global Ukraine

Майкл Блумберг

Замість того, щоб залишити 50-мільярдні статки своїм донькам, колишній мер міста Нью-Йорка Майкл Блумберг планує інвестувати в благодійні організації, які допоможуть створити для них краще майбутнє.

У рамках ініціативи «Віддай половину» Блумберг пише: «Якщо ви хочете щось зробити для своїх дітей і показати, наскільки ви їх любите, найкраще з усього – це підтримка організацій, які створять для них і їхніх дітей кращий світ».

Сім мільярдерів, які не передадуть своє багатство у спадок нащадкам
фото з відкритих джерел

Ендрю Ллойд Веббер

Статки композитора Ендрю Ллойда Веббера, автора таких хітових мюзиклів, як Phantom of the Opera і Cats, складають понад $1 млрд. Проте його п'ятеро дітей не розбагатіють через успіх свого батька.

«Я взагалі не вірю в успадковані гроші, – сказав Веббер в інтерв'ю Mirror ще в 2008 році. – Я не прихильник того, щоб у дітей раптом з’явилося багато грошей, тому що тоді у них немає стимулу працювати. Тому я дам їм життєвий старт, але так, щоб для них не стало життєвим фінішем володіння моєю компанією».

Веббер сподівається, що його гроші повернуться в театр і підуть на допомогу майбутнім музикантам.

Сім мільярдерів, які не передадуть своє багатство у спадок нащадкам
Facebook Pierre Omidyar

П'єр Омідьяр

Коли інернет-майданчик eBay зʼявився на світ у 1998 році, його співзасновник П'єр Омідьяр став мільярдером. Сьогодні його статки складають $8,1 млрд. Омідьяр – учасник ініціативи «Віддай половину» і має намір жертвувати більшість своїх грошей на добродійні цілі протягом усього життя.

«У нас більше грошей, ніж будь-коли знадобиться нашій родині, – зазначив він з дружиною Пем. –  Навіщо накопичувати їх, якщо їх можна використовувати вже сьогодні для вирішення складних проблем у світі».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS