США запровадили санкції проти 18 компаній та фізосіб, які допомагають Ірану

Компанії допомагали іранським військовим фінансово або техрозробками

Фото Shutterstock

Сполучені Штати запровадили санкції проти 18 компаній та фізичних осіб з Ірану, які брали участь у розробці балістичних ракет, підтримували військові закупівлі Ірану та іншими способами сприяли поширенню зброї масового ураження.

Про це повідомляється у прес-релізі на сайті Міністерства фінансів США.

Санкції торкнуться осіб та організацій, які тим чи іншим способом підтримували іранські війська, Корпус ісламського революційного захисту Ірану (IRGC) чи транснаціональну кримінальну організацію, розташовані в Ірані.

Як зазначається в прес-релізі, підтримка надавалася шляхом розробки безпілотників і військової техніки для IRGC, виробництва і обслуговування швидкісних суден для IRGC-Navy або закупівлі електронних компонентів для організацій, які підтримують іранські війська.

Транснаціональна злочинна організація організувала крадіжку американських і західних програм, які час від часу продавалися уряду Ірану.

«Наше міністерство буде рішуче припиняти ворожу діяльність Ірану, включаючи підтримку тероризму на державному рівні, програму розробки балістичних ракет, порушення прав людини», – зазначив міністр фінансів США Стівен Мнучін, чиї слова наводяться в прес- релізі.

«Сполучені Штати не будуть терпіти провокаційну і дестабілізуючу поведінку Ірану», – підкреслив міністр фінансів.

Санкції введено проти:

-          компанії Rayan Roshd Afzar Company (Rayan Roshd) та її трьох керівників, за матеріальну і технологічну підтримку IRGC

-          суднобудівної компанії Qeshm Madkandaloo Shipbuilding Cooperative

-          постачальника суднового устаткування Ramor Group і його директора Резіта Тавана (базується в Туреччині)

-          компанії Ajily Software Procurement Group та її керівника Мохаммада Саєда Аджилі, які наймають хакерів для крадіжки інженерного ПЗ, за твердженням Мінфіну США

-          ще одна компанія Аджилі – Andisheh Vesal Middle East Company, через яку бізнесмен потім продає вкрадені дані уряду Ірану.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS