Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва 20 липня уклала угоду з ТОВ «Еко-Буд-Трейд» про додаткові роботи з будівництва Подільського мостового переходу на 444,59 млн грн. Про це повідомляється у системі ProZorro, передають Наші Гроші.
До 20 липня 2018 року мають збудувати лівоповоротний з’їзд та укріпити тимчасові опори ділянки над Дніпром МО-1, МО-2, МО-3, МО-4.
Гарантійний термін на основні несучі конструкції (у тому числі штучні споруди) та інженерні комунікації становить десять років, на будівельно-монтажні роботи (у тому числі дорожній одяг проїздів і тротуарів) – п’ять років, на світлофорні об’єкти та елементи організації дорожнього руху – три роки.
Фінансування передбачено порівну в цьому та наступному роках. На заробітну плату піде 11,07 млн грн, тобто трохи більше 2% загальної вартості підряду. На прибуток відведено ще майже піввідсотка – 1,81 млн грн.
Закупівлю провели за переговорною процедурою для уніфікації, оскільки в березні «Еко-Буд-Трейд» став генпідрядником цього будівництва, вигравши два тендери на 6,10 млрд грн. Їх провели ще у «Віснику держзакупівель», тому ані договори, ані кошториси не були оприлюднені. Це не дозволяє порівняти ціни матеріалів та обладнання з ринковими цінами на предмет можливого завищення. Також невідомими лишились субпідрядники переможця. Нині закуповуються додаткові роботи, тож кошторисна документація теж не опублікована.
Першозасновником «Еко-Буд-Трейд» був Дмитро Кириченко із с. Росава на Київщині. Нинішній власник Максим Половко через ланцюжок партнерів пов’язаний із компаніями, близькими до директора КП «Житлоінвестбуд-УКБ» В’ячеслава Непопа та Михайла Голиці – екс-очільника Департаменту будівництва та житлового забезпечення КМДА та президента АТ «ХК «Київміськбуд».
Директором «Еко-Буд-Трейду» із березня 2016 року є Сергій Драч, колишній перший заступник голови Державної архітектурно-будівельної інспекції України, а до того – голова наглядової ради вищезгаданого «Київміськбуду».
Усього з грудня 2015 року «Еко-Буд-Трейд» отримав держпідрядів на 7,55 млрд грн.
Подільський мостовий перехід будується з 1993 року. За даними Департаменту будівництва та житлового забезпечення КМДА, у 2012 році кошторис проекту складав 7,63 млрд грн. Із цієї суми станом на початок 2016 року було профінансовано 3,68 млрд грн.