Країни-виробники нафти можуть після завершення угоди щодо скорочення видобутку нафти почати нарощувати видобуток. ОПЕК та великі нафтовиробники шукають рішення, як при цьому зберегти стабільність ринку, повідомляє «Прайм» з посиланням на The Wall Street Journal.
Міністр нафти Саудівської Аравії Халед Аль-Фаліх заявив, що не хоче спостерігати шок на ринку, коли країни одночасно почнуть нарощувати виробництво. Термін дії поточної угоди – до березня 2018 року. В рамках угоди видобуток загалом по світу скоротився на 2%.
«Ми працюємо над тим, щоб завершення угоди пройшло безболісно. Ми мусимо переконатися, що це не буде надто різким», – сказав Аль-Фаліх репортерам після зустрічі з іншими міністрами нафти в Санкт-Петербурзі.
Інвестори бояться, що різке підвищення видобутку призведе до перенаповнення ринку – а значить, і до падіння цін.
На ОПЕК припадає 55% світового видобутку нафти.
Гаррі Чилингирян, глава товарно-ссировинної стратегії BNP Paribas, вважає, що в ОПЕК створили небезпечну ситуацію: «Вони не представили формального механізму завершення угоди, і це турбує ринок», – додав він.
Слід зазначити, що в останні місяці ціни на нафту почали стабілізуватися, а нафта Brent в середу торгувалася трохи нижче 52 доларів за барель.
Минулого тижня під час інтерв'ю російський міністр енергетики Олександр Новак натякнув, що Росія, яка в рамках угоди скоротила видобуток на 300 барелів/день, більше не має наміру брати участь в цій угоді після березня 2018 року.