Постачальники європейського газу повинні зайняти більш активну роль в освоєнні нових джерел з огляду на спроби США проштовхнути свій LNG-газ до Європи, заявив генеральний директор німецької енергетичної компанії Uniper Клаус Шефер у вівторок, передає Reuters.
Uniper є однією із п’яти західних компаній, яка інвестувала у будівництво російського експортного трубопроводу «Північний потік-2». У зв’язку із введенням нових санкцій проти Росії Сполученими Штатами, його буде важче реалізувати.
«Основною причиною (для введення санкцій) є стратегічні економічні інтереси, а це значить цільове домінування США на енергетичних ринках», – сказав Шефер. На його думку, американський газ коштуватиме для європейських покупців на 50% дорожче ніж європейський.
Також він зазначив, що постачальникам європейського газу варто пошукати нових способів виробництва синтетичного газу із надлишків відновлюваної енергії.
Uniper входить до низки компаній, які експериментують з так званим «вітряним газом», який можна створити в газорозподільних мережах через електроліз та, який зможе поповнити нестачу природного газу у майбутньому.
Нагадаємо, 2 серпня президент США Дональд Трамп підписав нові санкції проти Росії. У тексті закону йдеться про те, що США продовжуватимуть виступати проти трубопроводу «Північний потік-2» через його шкідливий вплив на енергетичну безпеку ЄС, розвиток газового ринку в Центральній та Східній Європі та на енергетичні реформи в Україні.
ЄС одразу виступив проти введення подібних санкцій, оскільки це може нашкодити їх енергетичному сектору. Зокрема, голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер попередив Сполучені Штати, що ЄС готовий ввести санкції у відповідь, якщо дія санкцій матиме негативний вплив на економіку Європи.
Німеччина також заявила, що США не можуть штрафувати німецькі компанії за те, що вони займаються бізнесом в іншій країні. 1200 –кілометровий газопровід з’єднає Росію і Німеччину, минаючу Україну, Польщу і країни Балтії. Планується, що потужність газопроводу буде в два рази більша, ніж у першого «Північного потоку».
Кому загрожують санкції , проти кого спрямований закон та чого чекати України можна ознайомитись в статті Mind «Американська відповідь: по кому вдарять санкції проти РФ».