В Україні восьмого серпня стартував позачерговий призов в армію.
Про це повідомляє РБК-Україна.
За наказом президента Петра Порошенка до 31 серпня молодих людей призовного віку (від 20 до 27 років) будуть забирати на службу. Після цього призовну кампанію призупинять і відновлять тільки в жовтні.
Як зазначили в Генштабі, такий призов проводять у зв'язку з недобором в Національну гвардію під час травневого призову. В Україні на строкову службу в армію призивають два рази на рік: навесні та восени. Всього під призов в цьому році повинні були потрапити близько 30 тисяч осіб.
Більше 14 тисяч осіб призвали в травні-червні і приблизно стільки ж призвуть у жовтні-листопаді. Однак, за наказом глави держави призов проведуть чотири замість двох разів.
Так, у травні паралельно провели призови офіцерів запасу, а в серпні проводять додатковий набір у Національну гвардію. В цьому місяці по всій країні повістки будуть розсилати українцям у віці від 20 до 27 років. З них відберуть приблизно 1000 бійців, яких відправлять на службу в Національну гвардію.
Як відзначають в Генеральному штабі, повноцінним призовом «серпневу кампанію» назвати не можна – її проводять у зв'язку з реформою і для доукомплектації Нацгвардії.
«Це звичайно не повноцінний призов. Був недобір і президент України ухвалив рішення про додатковий призов. Проходить він у нормальному режимі. Нічого надприродного в цьому немає. Є навіть добровольці, які самі без повісток приходять і кажуть: ось мені скоро виповниться 18 або 20 років (з 18 можна за бажанням зараз служити) і я хочу служити Батьківщині», – розповідають в одному з військкоматів Запорізької області.
Після серпня наступний призов, згідно з наказом президента, пройде у жовтні цього року. Кабінет міністрів повинен окремим указом визначити, скільки людей заберуть в армію під час осіннього призову, і скільки буде коштувати кампанія.
У той же час військової мобілізації в Україні, якщо не загостриться ситуація на сході країни, в 2017 році не буде. В зоні бойових дій, повинні служити контрактники, зазначають у Міністерстві оборони.
Призовників не будуть відправляти в зону АТО після підготовки їх залучать до охорони громадського порядку на територіях областей, в яких вони будуть служити й інших завдань Нацгвардії.