Керівники одразу трьох компаній – Intel, Merck&Co та Under Armor подали у відставку з американської виробничої ради президента США Дональда Трампа в понеділок, після того, як Трамп продемонстрував неадекватну відповідь на насильство в Шарлоттсвіллі (Вірджинія, США) на мітингу «білих націоналістів», пише Reuters.
Керівник Intel Брайян Кржанич у своєму блозі на сайті компанії зазначив: «Я подав у відставку з Ради, щоб привернути увагу до серйозних проблем, які виникають через розкол у політичному кліматі країни».
Він зазначив, що складна політична ситуація впливає на розвиток виробництва та інших галузей промисловості: «Я не політик. Я інженер, який все життя працював на заводах, що виробляють найбільш передові в світі пристрої. Але сьогодні я бачу, що кожне питання тепер політизоване настільки, що хоч якийсь прогрес неможливий», – написав він.
Кеннет Фрейзер, виконавчий директор фармацевтичної компанії Merck, афроамериканець, заявив, що також покидає консультативну раду через реакцію президента. Він наголосив на необхідності «виступити проти нетерпимості та екстремізму» в Шарлоттсвіллі. Гендиректор Under Armor Кевін Планк приєднався до нього.
Нагадаємо, американські ЗМІ та політики обурені реакцією президента Дональда Трампа на події у Шарлоттсвіллі. Зазначається, що Трамп не виступив із чіткою критикою неонацистського руху і расизму, а заявив, що в насильстві винні «різні сторони».
Як повідомлялося, на вихідних у місті Шарлоттсвілль пройшли масові мітинги проти нацизму і расизму. Під час акції протесту виникли заворушення, автомобіль вʼїхав у натовп людей, в результаті чого загинула молода жінка, ще 19 (за оновленими даними 26) осіб травмовано. «Білі націоналісти» організували рух проти демонтажу пам’ятника одному з генералів військ Конфедерації, який у часи Громадянської війни в США виступав за рабовласництво і перевагу білої раси.