Оновлені критерії оцінки ступеня ризиків, які можуть служити причиною для зупинки реєстрації податкової накладної або розрахунку коригування (НН/РК).
Відповідний наказ Мінфіну від 21 липня №654 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 13 червня №567» вступив в силу 12 серпня, передає БізнесЦензор з посиланням на повідомлення Державної фіскальної служби.
Наказом № 567 затверджено Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинки реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, а також Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі.
Змін зазнав перший критерій, за яким проводиться моніторинг податкових накладних та розрахунків коригування.
У новій редакції цей критерій викладений таким чином:
обсяг поставки товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування, яка подана на реєстрацію в ЄРПН в 1,5 рази більше величини, що дорівнює залишку різниці обсягів купівлі на митній території України такого товару/послуги (крім обсягів купівлі товарівпослуг за операціями , що звільнені від оподаткування і підлягає оподаткуванню за нульовою ставкою) і/або ввезення на митну територію України такого товару, вказаного з 1 січня 2017 року отриманих податкових накладних/розрахунків коригування, зарегистрир ованних в ЄРПН, і митних деклараціях;
переважання в зазначеному залишку товарів з кодами УКТ ЗЕД, визначених у наказі Державної фіскальної служби України від 30 червня №451 «Про затвердження Переліку кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД», більше 75% загального такого залишку;
відсутність товару/послуги, зазначеного в поданій на реєстрацію податкової накладної, в інформації, наданої платником податків ДФС за формою, як товару/послуги, яка на постійній основі поставляється (виготовляється), згідно з додатком до Критеріїв, затвердженим Наказом №567 (Таблиця даних платника податку ).
«Тобто, зараз інакше буде визначатися залишок різниці. Якщо в попередній редакції Наказу №567 вона визначалася як різниця між обсягом поставок і обсягом придбання, то в новій редакції наказу ці складові замінені місцями», – наголошується в повідомленні.
Також уточнено, що обсяг поставок охоплює не тільки той обсяг поставлених товарів/послуг, зазначений в податкових накладних, а й в розрахунках коригування до них.
Крім того, запропоновано в розрахунку різниці не враховувати обсяги придбаних товарів за звільненими від ПДВ операцій.