За підсумками січня-липня 2017 року всіма категоріями господарств України вироблено 6,143 млн т молока, що на 0,9% менше, ніж за аналогічний період роком раніше.
Про це повідомляє Finance.ua.
Згідно з повідомленням, обсяги експорту молочної продукції в січні-липні поточного року склали 424 000 тонн, що у 1,9 рази більше, ніж у січні-липні 2016 року.
Відзначається, що в структурі експорту найбільшу питому вагу займає вершкове масло (69%), основними споживачами якого є Марокко, Молдова і Казахстан.
«При цьому пріоритетною позицією імпорту молочної продукції в Україну є сири (84% в структурі імпорту). Традиційними постачальниками сирів на український ринок є Польща, Німеччина і Франція», – йдеться в повідомленні.
Всього за підсумками січня-липня 2017 року Україна імпортувала 64 000 тонн молочних продуктів, що на 8% більше, ніж за аналогічний період 2016 року.
Нагадаємо, що у першому півріччі 2017 року експорт української продукції до країн Європейського Союзу склав $8,2 млрд, що на 26,1% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Про це повідомляє Державна служба статистики на своєму сайті.
Загальний український експорт склав виріс на 24,2% до $20,6 млрд. Звертає на себе увагу падіння експорту до Китаю (на 17,7%) та зростання до Росії (на 26,4%) та Білорусі (на 40,7%).