Deutsche Bank Джон Краян закликав Європейський центральний банк (ЄЦБ) відійти від курсу надмірного стимулювання кредитно-грошової політики, не зважаючи на позицію євро. Про це повідомляє Reuters.
«Епоха «дешевих грошей» в Європі має скінчитись, не дивлячись на сильний євро», – сказав Краян в середу, напередодні зборів ЄЦБ.
Низькі процентні ставки, друк грошей та штрафні санкцій за накопичування готівки були основними заходами центрального банку для активізації економіки єврозони на фоні кризи 2008-2009 років. Таким чином «дешеві гроші» дійсно допомогли державам та банкам вийти з кризи.
Але, як виявилось, ЄЦБ друкує більше 2 трлн євро ($2,4 трлн) і досі, що викликало стривоженість ощадливих німців.
Голова найбільшого комерційного банку Німеччини зазначив, що не можна використовувати сильну позицію євро для виправдання подальшого друку грошей.
Він бачить «сигнали бульбашок у все більшій кількості сегментів ринку капіталу».
В той же час, Краян зазначив, що центробанкам варто дотримуватись позиції, яка допоможе уникнути різких втрат на фінансових ринках.
Крім того, на думку голови Deutsche Bank, Франкфурт є найкращим місцем для нового фінансового хабу на фоні «переїзду» багатьох банків з Лондону після рішення Великобританії покинути ЄС.
«Існує лише одне європейське місто, які відповідає усім вимогам, і це місто – Франкфурт», – сказав він, вказуючи на франкфуртські наглядові органи, юридичні фірми, консультантів та аеропорт.
Запланований вихід Великобританії зі складу Євросоюзу спонукав банки та інвесторів в Лондоні розглянути варіанти переміщення свої активів до інших міст, щоб продовжувати працювати на усьому континенті без додаткових витрат та торгових бар’єрів, які можуть виникнути після Brexit.