Трампу мало: президент США хоче ще більше тиску на КНДР

Якщо Китай продовжуватиме підтримувати Північну Корею, Вашингтон заборонить країні доступ до американської та міжнародної доларової системи

фото Shutterstock

Президент США Дональд Трамп заявив, що санкції ООН, прийняті на цьому тижні,були лише маленьким кроком і по суті нічим, у порівнянні із тим, що має відбутись для вирішення північнокорейського питання. Про це повідомляє Reuters.

Міністр фінансів США Стівен Мнучін попередив Китай, основного союзника і торгового партнера Північної Кореї, що якщо країна не виконуватиме нових заходів, Вашингтон додасть до них «додаткові санкції і припинить для Китаю доступ до американської та міжнародної доларової системи».

Інший високопосадовець адміністрації президента сказав виданню, що США тимчасово припинять дію «другорядних санкції» стосовно китайських банків та компаній,й щоб дати Китаю зрозуміти, що Сполучені Штати готові виконувати останні та попередні умови санкцій.

Нагадаємо, Рада безпеки ООН одностайно проголосувала за посилення санкцій проти КНДР в понеділок, що включили заборону на експорт текстилю, основної галузі промисловості  і пункту експорту Північної Кореї, та обмеження поставок пального, через те, що Пхеньян погрожував США.

Такі дії ООН були спровоковані шостим і найбільшим ядерним випробуванням, країна прозвітувала про успішне випробування водневої бомби.

Повідомляється, що початковий проект резолюції, який запропонували США,було послаблено для того, щоб завоювати підтримку Китаю та Росії, які мають прав вето в Радбезі ООН.

«Ми вважаємо, що це черговий маленький крок, а не велика справа, – сказав Трамп. – Я не знаю, чи матимуть санкції вплив, але, звичайно, було приємно побачити одноголосне голосування 15-ти членів, але ці санкції – ніщо, у порівнянні з тим,що насправді має відбутись» для припинення ядерної та ракетної програм.

Нагадаємо, Північна Корея з шість місяців 2017 року незаконно експортувала з Китаю вугілля, заліза та інших товарів на $270 млн.

  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS