Сполучені Штати, Великобританія та інші країни, які виступають проти президента Сирії Башара Асада, не підтримають реконструкцію країни допоки при владі залишатиметься Асад. Про це заявив міністр з закордонних справ Британії Борис Джонсон, передає Reuters.
Група «Друзі Сирії», альянс західних та арабських країн Перської затоки, зустрілась в Нью-Йорку в понеділок в кулуарах Генеральної Асамблеї ООН в той час, коли конфлікт в Сирії відійшов на другий план у порівнянні із ядерної загрозою з боку Північної Кореї та вирішення долі ядерної угоди з Іраном.
«Ми вважаємо, що єдиним шляхом є досягти політичного процесу і дати іранцям, росіянам та режиму Асада зрозуміти, що ми, однодумці, не підтримаємо відновлення Сирії доки не почне діяти Резолюція 2254 – «перехід від Асада», – сказав Джонсон після зустрічі з представниками 14 країн,які підтримують сирійську опозицію, включно із Францією, Саудівською Аравією,Туреччиною та США.
Режим Асада користується підтримкою Росії, Ірану та ліванської «Хезболли». На разі, Асад знаходиться в більш вигідному положенні завдяки підтримці своїх союзників.
Росія, Туреччина та Іран ведуть переговори протягом місяця в Астані для того, щоб зменшити насилля на місцях, створивши зони деескалації по усій країні, хоча такі переговори не мають довгострокової перспективи.
Міністр закордонних справ Жан-Ів Ле Дріан повідомив, що в четвер він проведе зустріч із чотирма іншими постійними членами Радбезу – Великобританією, Китаєм, Росією та США та переконати їх у необхідності створити контактну групу для надання нового імпульсу для припинення конфлікту тривалістю у 7 років.
Нагадаємо, Трамп налаштований відмінити ядерну угоду з Іраном 2015 року, згідно з якою Тегеран отримав послаблення санкцій у відповідь на стримування ядерної програми. Європа намагається вмовити США її залишити, Ізраїль, навпаки, підтримує тиск на свого регіонального суперника.