Президент США Дональд Трамп у вівторок 19 вересня вперше виступив з промовою в ООН. Він використав свій виступ, щоб привернути увагу до тих глобальних проблем, які вважає найважливішими, повідомляє Reuters.
Зокрема Трамп закликав держави-члени ООН чинити тиск на Північну Корею, щоб вона відмовилася від своєї програми ядерного озброєння.
Крім того він згадав про ядерну програму Ірану, розкритикував диктаторський спосіб правління президента Венесуели Мадуро, а при згадці про ІДІЛ заявив, що ісламістські бойовики «програли».
Трамп також розкритикував ООН за бюрократію і неправильний розподіл коштів. Він відзначив, що найбільше коштів в її скарбницю надходить з американського бюджету. За його словами, несправедливо, що Вашингтон витрачає щороку на програми ООН близько $10 млрд – суму, яка у багато разів перевищує вклади інших її країн-членів.
«Ми не бачимо результатів, які би відповідали нашим вкладенням... Нам потрібна ООН, яка відновить довіру людей по всьому світу... ООН не повинна бути заручником застарілих методів, які вже не працюють», – заявив американський президент.
Запропоновану США декларацію про реформування ООН вже підписали 128 зі 193 країн, зазначив генсек організації Антоніу Гутерреш.
Підготовлена декларація складається з десяти пунктів. За словами Гуттереша, документ спрямований на спрощення процедур і децентралізацію рішень з більшою прозорістю, ефективністю та підзвітністю, а також на гендерний паритет серед керівних посад в ООН.
США закликають внести зміни в структуру ООН, щоб покращити координацію роботи в різних сферах. Цього можна досягти в тому числі за рахунок скорочення штату співробітників організації, вважають в США.
Росія відмовилася підписувати декларацію, заявивши, що «декларацією реформу не проводеш».
Нагадаємо, Радбез ООН не підтримає відновлення Сирії, допоки Асад залишатиметься при владі. Режим Асада підтримують Росія, Іран та ліванська «Хезболла».