“Центренерго» і «Турбоатом» після зміни типу товариства з публічного на приватне будуть зобов'язані викупити акції не згодних з таким рішенням акціонерів на загальну орієнтовну суму близько 2 мільярдів гривень.
Про це йдеться в роз'ясненні Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку на офіційній сторінці в Facebook.
КОМЕНТАР #НКЦПФР З ПРИВОДУ ХИБНОГО ТЛУМАЧЕННЯ НОРМ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО АКЦІОНЕРНІ ТОВАРИСТВА У зв‘язку з оголошеннями про...
Опубликовано Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України 27 сентября 2017 г.
«Зміна типу товариства надає акціонерам, які не згодні з цим рішенням, право вимоги викупу їх акцій компанією. У компаній, в свою чергу, виникає обов'язок здійснити викуп за середньою ціною, що склалася на ринку за останні три місяці», – зазначено в документі.
Як відзначають в Нацкомісії, в статутному капіталі «Центренерго» і «Турбоатома» державі належить 78% і 75% акцій.
«Таким чином, у держави як основного акціонера цих компаній внаслідок цих дій можуть виникнути зобов'язання по викупу акцій у інших акціонерів, які будуть не згодні з рішенням про зміну типу товариства. За попередніми оцінками, вартість викупу акцій обох компаній у всіх приватних акціонерів може досягти 2 млрд грн», – повідомляє прес-служба комісії.
В Нацкомісії також підкреслюють, що згідно з законом, викуп повинен відбутися протягом двох місяців після прийняття рішення зборами акціонерів.
У комісії нагадали, що причина розгляду на позачергових зборах акціонерів питання про зміну типу товариств – складності з виконанням вимог закону про захист прав інвесторів, що стосуються діяльності публічних акціонерних товариств.
Найбільш істотними вимогами закону, які повинні виконуватися вже з 1 січня 2018 року, зазначені: вимога мати в складі наглядової ради незалежних директорів і вимога пройти процедуру включення акцій до біржового реєстру.
«Позиція Комісії полягає в тому, що компанії публічного інтересу, які до того ж є найбільш ліквідними інструментами на ринку цінних паперів, мають розбудовувати систему корпоративного управління відповідно до визнаних в світі принципів ОЕСР, сприяти максимальній прозорості процесів управління, балансу інтересів акціонерів, уникненню корпоративних конфліктів, зменшенню операційних та корупційних ризиків, тощо. Саме такі принципи закладені в чинному законодавстві про акціонерні товариства», – йдеться в повідомленні.