Данія, схоже, стане наступною європейською країною, в якій буде введено обмеження на носіння паранджі та нікабу мусульманськими жінками, після того, як більшість партій датського парламенту підтримали заборону на закриття обличчя. Про це повідомляє Reuters.
Частини одягу, які повністю або частково закривають обличчя,такі як бурка та нікаб, в деяких країнах Європи вважають культурно чужими для населення, а також такими, що принижують жінок.
Нікаб покриває все обличчя крім очей, в той час як паранджа закриває сіточкою навіть очі.
Франція, Бельгія. Нідерланди, Болгарія та німецька Баварія ввели певні обмеження на носіння таких частин одягу в публічних місцях.
«Це не заборона релігійного одягу, це заборона на маскування», – сказав представник ліберальної партії Джейкоб Еллеман-Дженсен.
За словами дослідників, близько 200 жінок в Данії носять такий одяг.
«Ми готові заборонити паранджу, якщо це те, що потрібно… Але є певні дилеми, не в останню чергу щодо того, яким чином цих обмежень будуть дотримуватись», – сказав лідер соціал-демократів Метте Фредріксен.
Нагадаємо, з 1 жовтня в Австрії офіційно заборонено носити в громадських місяцях платки та головні убори, що повністю закривають обличчя. Згідно з законом, головний убір має залишати обличчя відкритим від лінії росту волосся до підборіддя.
В 2010 році Франція стала першою країною Європи, яка повністю заборонила як чоловікам, так і жінкам закривати обличчя в громадських місяцях. В країні найбільша мусульманська діаспора в Західній Європі, близько 2 000 жінок постійно носили паранджу.