Національний банк заявляє, що Приватбанк має виставити на продаж гірськолижний курорт «Буковель» (Івано-Франківська область), будівлю телеканалу «1+1» в Києві і літаки авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» (МАУ), які є непрофільними для Привату активами.
Про це в ефірі «Радіо Вести» 7 жовтня повідомила заступник голови НБУ Катерина Рожкова, передають Українські Новини.
За словами Рожкової, у 2016 році при докапіталізації, Приватбанк прийняв на баланс непрофільні активи: гірськолижний курорт «Буковель», стадіон «Дніпро Арена», приміщення телеканалу «1+1», літаки, об'єкти нерухомості.
«В минулому році при виконанні першого етапу докапіталізації частина активів була взята на баланс банку в рахунок погашення кредитної заборгованості. Серед них – «Буковель», об'єкти нерухомості та літаки МАУ», – повідомила заступник голови НБУ.
Рожкова зазначила, що всі ці активи – непрофільні для банку, і він не здатний ними управляти ефективно.
Після їх оцінки та інвентаризації банк, швидше за все, як вважає Рожкова, прийме рішення про продаж.
«Буковель» – один з найскладніших активів, який, де-факто, не підкоряється менеджменту банку. Саме тому його потрібно продавати. У банку немає ні людей, ні компетенції, щоб їм управляти», – зазначила Рожкова.
Продаж таких активів може бути проведений на майданчиках ProZorro або сетах.
У той же час Рожкова повідомила, що ні сама авіакомпанія МАУ, ні акції найбільшої нафтовидобувної компанії «Укрнафта» не були заставами по кредитах.