Директор Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард закликала світових лідерів не відмовлятись від міжнародної торгівлі на фоні зміни політики Вашингтону та Лондону щодо глобальних торгових угод. Про це повідомляє Digital Journal.
Лагард визнала, що швидке зниження торгових бар’єрів за останні десятиліття викликало значне порушення торгівлі, включно із втратами робочих місць, знизило рівень заробітних плат та нерівність як в розвинутих країнах, так і тих, що розвиваються.
«Кращою реакцією на усі ці виклики буде не відмовлятись від торгівлі, – сказала Лагард. – Замість цього нам треба подвоїти наші зусилля із створення більш відкритої глобальної торгової системи, яка буде працювати для всіх».
Лагард також відзначила вихід Великобританії з ЄС, а також припинення Дональдом Трампом амбіційного Трансатлантичного торгово-інвестиційного партнерства, яке ініціював його попередник Барак Обама. Крім цього, Трамп змусив партнерів з Мексики та Канади переглянути Північноамериканську асоціацію торгівлі (NAFTA).
Глобалізація посприяла «різкому зниженню глобальної нерівності в прибутках, – сказала Лагард. – Рівень життя покращився в усіх країнах, в тому числі і в країнах з розвинутою економікою, де споживачі отримують перевагу від більш низьких цін і більшого різноманіття товарів».
Окрім того, глава МВФ визнала, що глобалізація має і «негативні побічні ефекти», оскільки місцеві галузі отримують удар від конкуренції.
«Не зважаючи на існуючі проблеми, громадяни країн з економікою, що розвивається, як правило, притримуються більш позитивного погляду на торгівлю та її впливу на ринок праці, – сказала Лагард. – Чому? Тому що їх прибутки зростали, навіть в найнижчих децилях розподілу доходів».