Ізраїль слідом за США також виходить із ЮНЕСКО

Причиною стала незгода з політичною позицією організації стосовно Палестини

Архівне фото ЮНЕСКО

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху віддав розпорядження підготувати вихід країни з ЮНЕСКО. Про це повідомляє ВВС з посиланням на канцелярію глави уряду єврейської держави.

Раніше цього дня про вихід з організації заявили США, однією з причин назвавши «антиізраїльську» позицію ЮНЕСКО.

У 2011 році до складу ЮНЕСКО в якості повноправного члена була прийнята Палестина. США, а також Ізраїль засудили це рішення. Вашингтон після цього відмовився платити внески в організацію.

Конфлікт загострився після того, як 7 липня ЮНЕСКО внесла до списку Всесвітньої спадщини Старе місто Хеврона і Печеру Патріархів, які знаходяться на окупованих Ізраїлем палестинських територіях. ЮНЕСКО вказала, що обидва об'єкти перебувають під загрозою, чим викликала обурення Ізраїлю.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив, що шкодує про вихід США з ЮНЕСКО.

Жаль висловила і глава організації Ірина Бокова: «Хочу висловити глибокий жаль у зв'язку з рішенням США вийти зі складу ЮНЕСКО», – йдеться в її заяві.

ЮНЕСКО – Організація Об'єднаних Націй з питань освіти науки і культури, діє з 1945 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS