Трамп оголосив нову стратегію стосовно Ірану

США зосередяться на нейтралізації дестабілізуючого впливу іранського уряду та припинення фінансування діяльності Тегерану

фото Shutterstock

Президент США Дональд Трамп опублікував нову стратегію Сполучених Штатів стосовно Ірану.

Як повідомляє Business Insider, Трамп неохоче двічі сертифікував знаковий Спільний всезагальний план дій (JCPOA) з моменту його вступу на посаду в січні. У липні він заявив, що має серйозні сумніви стосовно підписання угоди втретє, та назвав угоду «найгіршою в історії».

«Іранський режим виявив тривожну картину поведінки, прагнучи використати лазівки та перевірити  рішучість міжнародної спільноти. – йдеться у заяві Білого дому, посилаючись на нібито триваючі випробування ядерної зброї в Ірані. – Цю поведінку не можна терпіти, угоди треба неухильно дотримуватись».

«Поведінка іранського режиму… є однією з найнебезпечніших загроз інтересам Сполучених Штатів та регіональній стабільності, – йдеться в заяві. – Короткозора орієнтація адміністрації (Обами) щодо ядерної програми Ірану, що виключає злісні дії режиму, дозволила Ірану в регіоні посилити свій вплив».

До основних пунктів плану дій входять: направленість на нейтралізацію дестабілізуючого впливу іранського уряду та стримування його агресії, відродження традиційних альянсів та регіональних партнерських відносин для супротиву підривної діяльності Ірану для відновленню балансу сил в регіоні, зусилля на припинення фінансування режиму та його Корпусу Стражів Ісламської революції та закрити всі шляхи для режиму до ядерної зброї.

Повідомляється, що світові лідери закликають Трампа не виходити з іранської ядерної угоди.

«Надзвичайно важливо, щоб Європа притримувалась цього питання, – сказав міністр закордонних справ Зігмар Габріель. – Ми також маємо донести американцям, що їх поведінка з іранського питання, приведе нас, європейців, до спільної позиції з Росією та Китаєм».

Крім тиску закордонних лідерів, держсекретар США Рекс Тіллерсон та міністр оборони Джим Меттіс також закликають президента США повторно підписати угоду.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS