Уряд України у середу під час засідання скасував угоду з Росією про збереження спеціалізації підприємств і організацій, що беруть участь у виробництві продукції військового призначення. Рішення будо зачитано Володимиром Гройсманом без обговорення.
Йдеться про угоду від 21 грудня 2000 року, яка передбачала, що Україна і Росія сприяють збереженню існуючої виробничої і науково-технічної спеціалізації підприємств та організацій, які беруть участь у розробці, виробництві та випробуваннях озброєння і військової техніки, надання послуг військового призначення і постачання необхідних для цього матеріалів, напівфабрикатів, комплектуючих виробів, навчального і допоміжного майна.
«До нинішнього моменту розробники зброї перебували в жорстких умовах використовувати тільки компоненти вироблені в країнах СНД. Ну принаймні основні, тому і розвиток йшло так мляво. По факту з 2014 року угода не діяла, але було прописано в технічних умовах і інших бюрократичних паперах», – коментує автор Mind Михайло Жирохов.
Окремо документом передбачалося, що сторони угоди не будуть продавати або передавати третій стороні, в тому числі іноземним фізичним і юридичним особам і міжнародним організаціям матеріали, напівфабрикати, комплектуючі вироби, документацію та інформацію, отримані в рамках угоди без попередньої письмової згоди сторони, що їх поставила.
Нагадаємо, в травні 2015 року Верховна Рада денонсувала угоду між урядами України і РФ про організацію військових міждержавних перевезень та розрахунки за них. Військово-технічне співробітництво з РФ припинено «Укроборонпромом» з 2014 року, одразу з початку військових дій на сході країни.
У серпні 2017 року Кабінет міністрів припинив дію міжурядової угоди з Росією щодо встановлення взаємодії під час здійснення експорту товарів військового призначення до третіх країн.