Китай погрожує іншим державам і урядам втратою своєї дружби в разі підтримки контактів із далай-ламою. Така заява пролунала в суботу на прес-конференції на полях XIX з'їзду Комуністичної партії Китаю (КПК), передає агентство «Сінхуа».
Виступаючи на з'їзді, заступник завідуючого Відділом єдиного фронту ЦК КПК Чжан Іцзюнь закликав закордонні уряди проявляти «обережність як у промовах, так у вчинках».
«Китайська влада проти того, щоб будь-яка держава в світі, уряд чи окремо взята організація, під тим чи іншим приводом підтримували зв'язки з далай-ламою, – заявив Чжан Іцзюнь. За його словами, в Пекіні бачать в подібних діях неповагу до суверенітету Китаю.
Він також висловив задоволення з приводу того, що останнім часом все менше держав погоджуються прийняти у себе ламаїстського духовного лідера, який своїми неофіційними візитами» сіє сепаратистські настрої.
Далай-лама вважається офіційною китайською владою сепаратистом. У листопаді минулого року його прийняли в Монголії, що викликало різко негативну реакцію в Пекіні. Також МЗС КНР вимагає від Індії заборонити візит духовного лідера на територію спірного району Аруначал-Прадеш.
Далай-лама – правитель Тибету, глава всього тибетського буддизму. Далай-лами продовжували керувати країною аж до вторгнення китайських військ у Тибет у 1949-му та повного оволодіння Тибетом в 1959 році. Далай-лама XIV був вимушений виїхати в Індію, утворивши уряд у вигнанні. Нещодавно Далай-лама XIV заявив, що він відмовляється від титулу правителя Тибету, не вимагає незалежності Тибету, але шукає можливості Тибетської автономії.