Північну Корею підозрюють у створенні біологічної зброї

Дослідження вказують на те, що в КНДР наразі є 13 смертельних патогенів, серед яких сибірська язва, віспа, холера та ботулізм

фото з pixabay.com

Північну Корею підозрюють у створенні біологічної зброї проти ворожих військ і цивільних осіб, в тому числі і несправжніми двірниками, які мають рюкзаки із розпилювачами смертельних патогенів. Про це повідомляється у доповіді Белфордського центру науки та міжнародних відносин, передає New York Post.

«Північна Корея, імовірно, використовуватиме біологічну зброю до або на початку конфлікту для створення паніки, виведення з ладу суспільства та спричинення військової диверсії»,- йдеться у доповіді.

Повідомляється, що патогени можуть розповсюджуватись різними шляхами – ракетами, безпілотниками, літаками та навіть переносними оприскувачами. Виробництво біологічної зброї можу відбуватись в об’єктах, замаскованих під сільськогосподарські дослідницькі лабораторії.

«Схоже, що сибірська язва та віспа уже використовуються як біологічна зброя, – йдеться у доповіді. – Солдати Північної Кореї вакциновані проти віспи,як і армія США, що розташовується в Південній Кореї».

Як повідомляє Міністерство оборони Південної Кореї, в КНДР є 13 видів біологічних агентів, які можуть бути приведені у стан бойової готовності протягом 10 днів. Крім сибірської язви та віспи, «які можуть бути використані в біотероризмі або в тотальній війні», іншими патогенами є ума, холера та ботулізм.

«Агенти, такі як сибірська язва, можуть призвести до масових жертв: всього кілька кілограм сибірської язви, еквівалентні кільком пляшкам вина, якщо їх випустити в місто, можуть вбити 50% населення, – йдеться в доповіді. – Якщо використовувати їх в великих масштабах, ця зброя спричинить не лише десятки тисяч смертей, але й також паралізує суспільство».

Міністр оборони Японії Ітунорі Одонера попередив, що ракетні можливості Півноі зросли до «безпрецедентного, критиного та неминучого» рівня. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS