FinTech – це технологічні проекти в області фінансових сервісів. Ця галузь вважається однією з найперспективніших напрямків для стартапів, хоча й виникають певні труднощі на етапі державного регулювання.
Нові розробки, додатки, сайти та послуги мають на меті допомогти споживачам платити за товари, отримувати кредити й керувати своїми пенсійними рахунками.
В напрямку fintech зараз крутяться мільярди доларів. За інформацією порталу Startup.ua, тільки в США стартапи, які працюють у цій сфері, залучили 18 млрд з початку року в 1400 венчурних угодах.
Експерти видання обрали ТОП-5 найдорожчих закордонних стартапів, що працюють в галузі fintech.
Оцінений в $9,2 млрд після залучення $150 млн в останньому раунді фінансування в листопаді 2016 року. З моменту заснування в 2010 році компанія зібрала $440 млн.
Stripe – це стартап з обробки платежів, який дозволяє будь-якому бізнесу приймати кредитні карти, Apple Pay та інші подібні послуги. Серед його найбільших клієнтів – Lyft, Salesforce і Amazon.
Компанія стрімко набирає обертів на ринку онлайн-платежів, хоча, як і раніше, зіштовхується з конкуренцією зі стартапами, такими як Braintree і великими компаніями на зразок PayPal.
SoFi оцінили в $4,4 млрд після того, як він залучив $500 млн у лютому 2017 року. Загалом компанія залучила понад $2 млрд, $1 млрд із яких вклав SoftBank у 2015 році.
SoFi – скорочення від Social Finance – це онлайн-кредитор, який фокусується на рефінансуванні студентських кредитів і іпотечних кредитів для позичальників із низьким рівнем ризику. Компанія пропонує новий тип кредитування за межами традиційних банків.
Однак у компанії виникли несподівані проблеми – у вересні ц.р. її співзасновник і СЕО Майк Кені пішов у відставку після заяв про сексуальні домагання в компанії від нинішніх і попередніх співробітників.
У червні 2015 року Credit Karma було оцінено в $3,5 млрд після того, як вона залучила $175 млн, в результаті чого загальне фінансування компанії склало $368 млн.
Credit Karma – персональна фінансова компанія, що спеціалізується на випуску безкоштовних кредитних рейтингів і звітів. Заснована в 2007 році. Лідер у сфері цифрового кредитного моніторингу.
Оцінений в $2,7 млрд після залучення $400 млн в лютому 2016 року.
Компанія продає індивідуальні плани медичного страхування на зручному для користувача цифровому інтерфейсі.
Oscar запустився в 2013 році і дуже швидко набрав обертів, оскільки Obamacare і gig-економіка посприяли появі величезної кількості людей, які потребують швидких і зручних планів охорони здоров'я.
Стартап був оцінений у $2 млрд після раунду фінансування в розмірі $325 млн у вересні 2015 року.
Персональна кредитна компанія, яка використовує поєднання штучного інтелекту і споживчих даних для встановлення процентних ставок для клієнтів. Заснована в 2012 році, і відтоді залучила $1,779 млрд у вигляді інвестицій і боргового фінансування.
Однак для економії коштів у червні 2016 року компанія звільнила більшість співробітників і знизила щомісячне кредитування вдвічі.