У Таїланді з 15 грудня вводять обов’язкову біометричну перевірку для реєстрації SIM-карток. Про це повідомляє телекомунікаційний регулятор країни, передає Reuters.
Нововведення мають на меті викорінити шахрайські електронні транзакції. Згідно з новими правилами, користувачам доведеться проходити або перевірку відбитків пальців або сканування обличчя.
Вперше подібні перевірки були запущені у Таїланді на початку червня в неспокійному південному регіоні країни, де через сепаратистський бунт, який триває більше 10 років, загинуло більше ніж 6 500 осіб .
Чиновники говорять, що повстанці використовували SIM-картки для запуску бомб.
Біометрична реєстрація на півдні країні була прийнята задля забезпечення національної безпеки, а в інших районах країни її впроваджують для безпечного мобільного банківського обслуговування.
Схожі системи використовуються в Бангладеш, Пакистані та Саудівській Аравії.
З 15 грудня тайцям доведеться реєструвати нові картки в спеціалізованих центрах, які оснащени біометричними інструментами. Відбитки пальців звірятимуть із тими, які є в базі та на національних ідентифікаційних картках.
Якщо SIM-картку забажає отримати іноземець, йому доведеться пройти процес сканування обличчя, а отримані результати звірятимуть із фото в паспорті.