Банки Credit Suisse, BNP Paribas і ВТБ підозрюються в корупції – WSJ

Йдеться про $2 млрд боргових зобов’язань, залучених Мозамбіком за допомогою банків

фото Credit Suisse

Операцію з боргом Мозамбіку за участю швейцарського банку Credit Suisse, російського ВТБ і французького BNP Paribas розслідуватимуть ФБР та Департамент юстиції США, передає Інтерфакс з посиланням на The Wall Street Journal.

Вперше про залучення Мозамбіком $2 млрд боргових зобов'язань повідомила минулого року газета Wall Street Journal. Відтоді розслідування ведуть фінансові регулятори США, Великобританії та Швейцарії.

Нове розслідування американської влади є ширшим за охопленням і може призвести до пред'явлення звинувачень у кримінальних злочинах.

Слідчі ФБР мають намір з'ясувати, хто допомагав чиновникам із Мозамбіку привласнити кошти, наскільки банки сприяли корупції. 

Агенти ФБР минулого року відвідали Мапуту, столицю Мозамбіку, щоб з'ясувати, чи отримували місцеві чиновники незаконні платежі від банків.

Співробітники Департаменту юстиції США зустрічалися з банкірами Credit Suisse і ВТБ у Лондоні. ВТБ відмовився прокоментувати ситуацію.

У квітні 2016 року МВФ повідомив, що влада Мозамбіку приховала інформацію щодо гарантованих державою зобов'язань на суму понад $1 млрд. МВФ заморозив програму підтримки Мозамбіку. Директор африканського департаменту МВФ Антуанетт Сайє вказала: кошти Мозамбіку надали Credit Suisse і ВТБ.

Британський регулятор почав перевірку. Загальна сума кредитних зобов'язань Мозамбіку була розкрита в проспекті емісії суверенних євробондів і включала в себе всі поточні боргові зобов'язання. Найнята МВФ фірма Kroll зробила висновок, що компанія Privinvest (належить бізнесмену Іскандару Сафу, постачальнику озброєння і техніки), кінцевий одержувач залучених Мозамбіком коштів, завищила вартість придбаного на ці гроші обладнання на $700 млн. Також не були враховані зобов'язання на $500 мільйонів.

Нагадаємо, в середині липня Федеральна резервна служба США оштрафувала французький банк BNP Paribas, який володіє УКРСИББАНКОМ, на $246 млн через махінації з валютою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS