Вихід Великої Британії з ЄС без підписання угоди може викликати серйозні проблеми в службі охорони здоров’я країни та спричинити колапс постачання медичних препаратів. Про це повідомляє благодійна організація Nuffield Trust, передає Reuters.
Крім того, такий Brexit загострить нестачу персоналу в Національній службі охорони здоров’я.
Особливі проблеми можуть спостерігатись в Північній Ірландії, де програми лікування деяких рідкісних та надскладних захворювань «розкидані» по усьому острову.
«Сценарій, за яким Велика Британія вийде з ЄС без підписання угоди викличе значні проблеми в Національній службі охорони здоров’я. Це несе ризик хаотичного збою в постачанні медичних препаратів та зростання цін, що підштовхне лікарні до глибшого дефіциту», – йдеться у доповіді.
Медичні виробники зіштовхнулись із чисельними невизначеними моментами Brexit, такими як потенційна необхідність повторно перевіряти ліки, які надходять з-за кордону та передавати ліцензії на продукти в різні установи.
Нагадаємо, референдум щодо виходу Великої Британії з ЄС відбувся у 2016 році, під час якого більшість проголосувала «за». Завершиться процес виходу 29 березня 2019 року із або без підписання угод з Євросоюзом.
Як повідомлялось, наприкінці жовтня мер Лондона Садік Хан запропонував провести ще один референдум стосовно Brexit. Він стурбований тим, що заяви великих компаній про їх переїзд із Великої Британії через невизначеність у країні – це не блеф.