Президент підписав закон «Про електронні довірчі послуги»

Закон набуде чинності 5 жовтня 2018 року

Фото з офіційного сайту Петра Порошенка

Президент Петро Порошенко підписав закон «Про електронні довірчі послуги», який спрямований на реформування національної нормативної бази у сфері електронного цифрового підпису шляхом імплементації законодавства Європейського Союзу та на «розбудову єдиного простору довіри на основі системи електронних довірчих послуг».

Про це йдеться у прес-релізі на офіційному сайті президента.

У законі визначені умови визнання в Україні електронних довірчих послуг, які надаються іноземними постачальниками, що забезпечить активний розвиток транскордонного співробітництва та «інтеграцію України у світовий електронний інформаційний простір».

«Закон визначає правові та організаційні засади надання електронних довірчих послуг, у тому числі транскордонних, права та обов’язки суб’єктів правових відносин у цій сфері, порядок здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог законодавства у сфері електронних довірчих послуг, а також правові та організаційні засади здійснення електронної ідентифікації», – йдеться у повідомлені.

Зокрема, запроваджуються такі механізми, як електронна ідентифікація, електронний підпис, електронна печатка, електронна позначка часу, реєстрована електронна доставка, інтероперабельність тощо.

Документом також запроваджується адміністративна послуга щодо включення юридичних та фізичних осіб – підприємців, які мають намір надавати електронні довірчі послуги (ЕДП), до Довірчого списку, а також встановлюється порядок ведення такого списку. Крім того, визначається процедура незалежної оцінки відповідності для ЕДП та також можливість використання зазначеними особами у своїй діяльності як національних, так і міжнародних стандартів.

«Слід зазначити, що електронний підпис, як і сам процес підписання таких договорів, діяв вже досить давно. Багато документів в рамках різних контрагентів і раніше так підписувалися. Але зараз, після введення нового закону, певні аспекти ведення всієї цієї діяльності будуть закріплені офіційно. Зокрема будуть регламентовані ключі та сертифікати безпеки, за допомогою яких буде проходити обмін інформацією та її підтвердження відбуватиметься згідно з практикою, яка на даний момент діє в ЄС. Простіше кажучи, методи роботи, які використовувалися раніше, тепер будуть підкріплені на законодавчому рівні», – коментує Mind аналітик Альпарі Максим Пархоменко.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS