Імпорт та експорт Китаю в жовтні ослабли, що свідчить про поступове уповільнення другої за величиною економіки світу в зв’язку з дією Національної програми боротьби із забрудненням навколишнього середовища. Про це повідомляє Reuters.
За останні місяці зменшився і торговий дефіцит США з Китаєм.
Нагадаємо, Дональд Трамп наразі здійснює перше турне Азійсько-Тихоокеанським регіоном на посту президента США. Одним із місць призначення є Китай.
Очікується, що найголовнішими питаннями під час зустрічі китайського та американського лідерів стануть КНДР та торгові стосунки між країнами, зокрема і торговий дефіцит.
Експорт у жовтні зріс на 6,9% порівняно з минулим роком. Жовтневий показник відстає від прогнозованого аналітиками зростання у 7,2% та показника за вересень у 8,1%.
Імпорт зріс на 17,2% порівняно з аналогічним періодом за минулий рік. Вересневий показник склав 18,7%.
Трамп неодноразово висловлював своє невдоволення станом торгового балансу Китаю та США і звинувачував Пекін у нечесній грі.
За останніми даними, поставки в США зросли на 8,3% порівняно з аналогічним періодом минулого року, а імпорт збільшився на 4,3%. Це призвело до дефіциту торгового балансу в розмірі $26,62 млрд у жовтні. Повідомляється, що показник за вересень становив $28,08 млрд.
Аналітики очікують, що профіцит так і залишатиметься високим.
Після повернення Трампа з Азії «адміністрація США продовжуватиме прагнути виправити дефіцит торгового балансу. Це може включати в себе більш протекціоністські заходи проти китайського експорту», – повідомляють експерти та передбачають, що профіцит Китаю з США зросте до $370 млрд з $347 млрд у 2016 році.
Нагадаємо: незадовго до початку азійського турне Трампа влада Китаю повідомила про наміри знизити тарифи та нарощувати банківське фінансування для підтримки імпорту, оскільки значний торговий профіцит негативно впливає на населення країни.