Україна та Британія підвищать податки для українського бізнесу, що зареєстрований в Великобританії

Буде підвищено податок на дивіденди, проценти та роялті

Фото: Shutterstock

Україна і Велика Британія змінили умови застосування 5% ставки оподаткування. Відповідні зміни до угоди про уникнення подвійного оподаткування між урядами України та Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії, були підписані 9 жовтня міністром фінансів України Олександром Данилюком та державним міністром Великої Британії у справах Європи та Америки Аланом Дунканом.

Згідно з інформацією, яка розміщена на сайті Міністерства фінансів України, податкові ставки підвищуються в разі, коли українська компанія виплачує своїй материнській компанії роялті чи дивіденди у Великій Британії. Зокрема, 5% ставки оподаткування до дивідендів  застосовуватиметься, якщо фактичним власником дивідендів є компанія (інша, ніж партнерство), яка володіє 20% капіталу компанії, що сплачує дивіденди. В усіх інших випадках ставка підвищується з 10 до 15%. Також збільшився розмір ставки оподаткування роялті з 0 до 5% та розмір ставки оподаткування процентів з 0 до 5%.

«По суті це означає, що якщо власником торгової марки є компанія у Великій Британії, то українська компанія при виплаті роялті буде зобов’язана утримувати податок на репатриацію за ставкою 5%», – коментує адвокат, керівник практики податкового права ЮФ GOLAW Ірина Кальницька.

У ЮФ GOLAW відмічають, що аналогічна ситуація із кредитними договорами. Після того як положення протоколу наберуть сили, при виплаті процентів доведеться утримувати в Україні податок за ставкою 5%. Хоча раніше в Україні податки взагалі не утримувалися.

Як роз’яснює адвокат, з дивідендами ситуація змінилася некатострофічно. Якщо раніше українська компанія мала утримувати податок при виплаті дивідендів за ставкою 10% (в окремих випадках 5%), то наразі застосовуватиметься загальна ставка – 15%. Лише якщо засновник володіє більш ніж 20% капіталу української компанії, український податок можна буде зменшити до 5%.

«Фактично Велика Британія продовжує втрачати свою привабливість для міжнародного структурування: вихід із ЄС та неможливість використання пільгових ставок оподаткування,  передбачених європейським законодавством для британських компаній; внесення британських партнерств до списку нерезидентів для цілей ТЦУ, і, врешті-решт, підвищення ставок оподаткування за міжнародною конвенцією з Україною навряд чи сприятимуть співпраці з країною для українського бізнесу», – коментує Кальницька.

Наразі протокол не є чинним, оскільки Україна та Велика Британія мають здійснити внутрішньодержавні процедури, необхідні для його ратифікації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS