Національний банк України вніс місцеві гарантії міських рад до переліку забезпечення, що є прийнятним для розрахунку банками розміру кредитного ризику за активними банківськими операціями, повідомила прес-служба НБУ.
Нацбанк доповнив перелік, виходячи з діючих норм законодавства щодо повноважень міських органів влади зі збору доходів та наявних інституційних механізмів, що знижують ризик їх дефолту. Зміни узгоджуються з підходами щодо врахування такого виду забезпечення, передбаченими положеннями Базельського комітету з банківського нагляду.
За даними НБУ, зміни до положення про визначення банками України розміру кредитного ризику затверджено постановою НБУ №113 від 15 листопада: вона набуває чинності з 17 листопада.
«В рамках даної постанови регулятором запроваджуються додаткові обмеження і регламентації з кредитування і порук за цими кредитами з боку місцевих громад. В рамках цього прикладом може служити кредитний рейтинг різних країн або організацій, які видають рейтингові агентства. У разі досить низьких показників банки не можуть їх кредитувати або вводяться ліміти для одержувача кредиту. Таким чином, ця норма вказує правила видачі кредиту і регламентує список одержувачів, а також поручителів за даним кредитом. Це стосується компаній – саме вони (більш імовірно, квазідержавні) можуть залучати кредити під гарантії місцевих рад», – коментує аналітик «Альпарі» Максим Пархоменко.