Північна Корея звернулась до російського парламенту із проханням допомогти 3500 працівникам-іммігрантам із КНДР залишитись в Росії. Про це повідомляє Reuters, із посиланням на «Интерфакс».
Нові, більш жорсткі, санкції стосовно Північної Кореї, які ввів Радбез ООН у зв’язку з ракетною та ядерною програмою Пхеньяну 11 вересня, заборонили країнам надавати нові дозволи на роботу для громадян Північної Кореї, але дозволили особам, які вже працюють, залишитись.
Більшість із 30 000–40 000 північнокорейських мігрантів, які працевлаштовані легально, були найняті до набуття чинності нових санкцій, і їх дія на них не пошириться. Втім заборона може торкнутись до 3500 працівників, які підписали свої контракти у вересні.
«3500 осіб – це ті, хто приїхали у вересні. За них заплатили за оформлення документів, заплатили за дорогу. Уявляєте, вони побули кілька місяців, і тепер…», – заявив координатор групи дружби з парламентом КНДР Казбек Тайсаєв, передають «Вєдомості». На його думку, працівників слід залишити. Тайсаєв сподівається, що питання вдасться «утрясти» до кінця року.
Як повідомлялось, Росія веде подвійну гру стосовно Північної Кореї. З одного боку, РФ вводить санкції, а з іншого – надає економічну підтримку країні, щоб спробувати уникнути падіння режиму, що могло б дати змогу США розмістити свої війська на східному кордоні РФ.
В жовтні президент РФ Володимир Путін підписав указ щодо введення обмежень проти Північної Кореї в сфері науково-технологічного співробітництва, торгівлі та в банківській сфері.