Україна має намір синхронізувати свої регуляторні норми до законодавства Європейського союзу (ЄС) та з країнами – учасницями проекту Нового шовкового шляху, заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.
«Наше завдання – якісна дерегуляція, повна синхронізація наших норм з усіма учасниками цього шляху (Нового шовкового шляху)», – передає Інтерфакс-Україна його слова під час виступу сьогодні в Тбілісі на форумі «Один пояс, один шлях».
Новий шовковий шлях – глобальний економічний проект у межах ініціативи КНР «Один пояс – один шлях», що втілюється з 2013 року. Він спрямований на поєднання китайського та європейського ринків з відповідними перевагами для транзитних країн. Китай цього року оголосив про наміри додатково спрямувати на його розвиток $124 млрд.
Досі Шовковий шлях йшов в обхід України – через Казахстан, Росію, Білорусь, Польщу та Німеччину. Крім того, Росія з 2016 року обмежила транзит українських товарів через свою територію до третіх країн.
Але у межах загального проекту Україна долучилася до розвитку альтернативного маршруту до Китаю в обхід Росії: Україна – Грузія – Азербайджан – Казахстан – Китай (через Каспійське і Чорне моря). Пілотний рейс контейнерного потягу за цим маршрутом стався у січні 2016 року.
Крім того, за даними Держрезерву, китайська сторона погодила нові залізничні маршрути – зі Словаччини, Польщі та Угорщини до китайського Чженчжоу через Україну: зараз йдеться лише про транзитне курсування потягів, але наступним етапом має стати початок експортних поставок українських товарів продуктової групи до КНР.
За даними Мінінфраструктури, перший транзит територією України за цим напрямом може відбутися вже наприкінці 2017 року.