У Білому Домі розробили план зміщення з посади держсекретаря Рекса Тіллерсона з метою замінити його на Майка Помпео, директора ЦРУ. Це може відбутися вже й найближчі кілька тижнів, повідомляє The New York Times з посиланням на джерела в адміністрації президента.
Причиною звільнення Тіллерсона, швидше за все, можуть стати зіпсовані стосунки між ним і президентом Трампом. Новим главою ЦРУ планується призначити сенатора-республіканця Тома Коттона, який був ключовим союзником президента з питань національної безпеки. Коттон дав зрозуміти, що погодиться на цю роботу, якщо йому запропонують.
План «перестановки кадрів» розробив глава штабу Білого дому Джон Келлі. Поки що незрозуміло, чи схвалить Трамп остаточно це рішення, але видання припускає, що інформаційний витік щодо звільнення Тіллерсона, організований людьми з адміністрації, повинен стати сигналом для держсекретаря, що тому час уже йти з посади.
Нагадаємо, конфлікт між двома політиками загострився на початку жовтня після того, як Тіллерсон назвав Трампа придурком. У відповідь на це Трамп запропонував пройти разом із Тіллерсоном тест на IQ.