З Трампом – на «ти», в ядерній програмі КНДР винні США, а про Смоленську трагедію краще мовчати: головні тези Путіна

На прес-конференції Путін засумнівався в «нормальності» Заходу, який своїми санкціями прирівняв Росію до Північної Кореї

скрін-шот 1tv.ru

Президент Росії Володимир Путін 14 грудня провів щорічну прес-конференцію, під час якої акредитовані журналісти могли поставити «будь-яке» гостре запитання. Цього року прес-конференція Путіна тривала близько 3 годин 50 хвилин, він відповів на 54 питання.

Для Путіна ця прес-конференція – вже тринадцята за рахунком. Цей формат спілкування з пресою він підтримує з 2001 року, виключення склали роки, коли Путін був прем'єр-міністром.

За словами прес-секретаря Дмитра Пєскова, у цьому році на захід було акредитовано рекордну кількість журналістів – 1640. Вони представляли провідні світові та російські інформаційні агентства і видання, в тому числі AFP, Bloomberg, Xinhua News Agency, CNN, The Guardian і багато інших. Найбільш активними стали японці, німці, американці і китайці. Із них близько 750 журналістів було з Росії, в тому числі з регіональних ЗМІ. До вашої уваги – головні тези із прес-конфернеції Путіна.


Північна Корея. Журналістка Assosiated Press запитала про ситуацію навколо Корейського півострова. Зокрема, чи підтримує Росія посилення санкцій США проти КНДР.

Путін заявив, що це запитання дуже дивне. За його словами, США поставили Росію в один ряд з Іраном і КНДР, але при цьому просять президента країни підтримувати посилення санкцій проти Північної Кореї.

«Ви нормальні люди взагалі?» – спитав він. Путін заявив, що Москва відмовляється визнавати ядерний статус Північної Кореї. За його словами, Пхеньян в 2005 році прийняв рішення про припинення випробувань в країні, проте США виявилося цього замало, і вони спровокували КНДР на вихід з усіх домовленостей.

«Ну навіщо ви це зробили?» – звернувся президент до американської журналістки.

Путін заявив, що для вирішення ситуації необхідні кроки обох сторін. Він нагадав, що США не згортають навчання біля Корейського півострова, а Північна Корея продовжує запускати ракети, загострюючи ситуацію. Він оцінив заяву держсекретаря США Рекса Тіллерсона про готовність США до переговорів.

«Якщо ми будемо рухатися так, виходячи зі здорового глузду, то ми готові співпрацювати», – додав Путін.


Оцінити діяльність Трампа попросив журналіст ABC News.

«Не мені оцінювати діяльність президента Трампа, це повинен робити американський народ», – відповів Путін. За словами глави Росії, американська опозиція спеціально намагається приписати Трампу контакти з Російською Федерацією.

«Чому це набуває характеру шпигуноманії? Що, заборонити взагалі контакти? Нашого посла звинувачували в тому, що він з кимось зустрічався. Що тут такого страшного побачили?» – дивується Путін.

З Трампом – на «ти», у ядерних випробуваннях КНДР винні США, а про Смоленську трагедію краще мовчати: головне із прес-конференці
1tv.ru

За словами президента РФ, звинувачення на адресу Трампа у зв'язках з російською стороною придумані людьми, які хочуть надати діяльності Трампа нелегітимний характер.

«Це неповага до виборців, які за нього голосували», – вважає Путін. Президент вважає, що багато речей Трампу в США не дозволяють робити: «Вашингтон і Москва, як і раніше, не налагодили міцних зв'язків. Але ж при цьому дві країни могли б спільно працювати в таких сферах, як тероризм, екологія, подолання криз».

Також інший журналіст запитав Путіна про його стосунки з Трампом. Президент відповів, що вони називають один одного по іменах. За його словами, вони могли б спілкуватися з президентом США на «ти».


Відповідаючи на питання про можливий вихід Росії з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності, Путін сказав, що  США при цьому самі порушують договір, хоч і звинувачують через ЗМІ Росію.

«Ми самі виходити нікуди нізвідки не збираємося. Наші військові витрати потрібні для забезпечення безпеки, тому що ми бачимо, до чого можуть призвести дії інших країн. У США витрати майже в 20 разів більші, але втягуватися в гонку озброєнь ми не будемо».


Допінговий скандал роздувають через вибори президента Росії, вважає Путін. «Я просто знаю, що це так і є. Іноземці самі вживають допінг через хвороби. Своїх спортсменів ми будемо захищати в суді».

Інформатор ВАДА Григорій Родченков «всю цю гидоту тягав з Північної Америки» для наших спортсменів. Так, наші структури помилилися, коли взяли його на роботу. «Я знаю, хто це зробив», – сказав Путін. Але як тепер МОК може використовувати його свідчення? «Які вони [американські спецслужби] йому дають препарати, щоб він говорив те, що потрібно?»


Війна в Сирії, питання від «Интерфакс». Які підводні камені в процесі нормалізації ситуації в Сирії, коли російські війська залишать цю країну, коли Путін вирішив поїхати до Сирії?

З Трампом – на «ти», у ядерній програмі КНДР винні США, а про Смоленську трагедію краще мовчати: головні тези Путіна
1tv.ru

Президент РФ вважає, що Сирія сама не впорається з проблемою біженців. Більше того, навіть Росія не зможе вирішити цю проблему. «Потрібні міжнародні зусилля», – сказав Путін.

Відповідаючи на питання про поїздку до Сирії, Путін зазначив, що ця поїздка була необхідна. Він заявив, що це його ініціатива відправити до Сирії поліцейських з Північного Кавказу.

Путін додав, що Росія готова брати участь у вирішенні сирійської кризи, але як частина міжнародних зусиль.


Польський журналіст запитав про повернення останків президента Качинського, який загинув при авіакатастрофі під Смоленськом у 2010 році і про ставлення Путіна до інформації про вибухи в літаку перед катастрофою, і чи могла бути до цього причетна РФ.

«Ми втомилися від подібного блефу. Дурниця якась і нісенітниця», – сказав Путін і додав, що у висновках попередньої комісії про вибухи не повідомлялося. Він вважає це «політичними домислами».

«Ви хочете ускладнити російсько-польські відносини? Навіщо вам це?» – запитав російський президент.

Він вказав на невідповідність висновків нової комісії щодо причин катастрофи президентського судна і зазначив, що Москва ставить на перше місце саме розвиток відносин з Варшавою.

«Нам від Польщі нічого не треба. Ми хочемо розвивати відносини з Польщею», – заявив Путін.


Журналіст Life запитав, чому за 20 років не з'явився впливовий кандидат від опозиції. «Вам самому не нудно брати участь у виборах без конкурента?» – запитав журналіст.

Відповідаючи на це питання, Путін звернув увагу на плакат: йому здалося, що на ньому написано «Путін, бай-бай». Однак насправді там був напис татарською мовою. «Це бабай, татарською означає дідусь!» – відповіла журналістка.

Нагадаємо: Путін під час конференції відповів на гостре питання журналіста про ситуацію в Україні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS