Сенат Польщі прийняв без поправок два закони стосовно зміни судової системи країни – про Верховний суд і Національну раду судочинства. Про це повідомляє TVN24.
Нове законодавство є ініціативою президента Анджея Дуди і два тижня тому було прийнято польським Сеймом.
За закон про Національну раду судочинства проголосували 60 сенаторів, 26 – проти, 1 – утримався. За закон про Верховний суд проголосували 58 сенаторів, 26 – проти, 3 – проти.
Зазначається, що під час голосування в сесійній залі лунали вигуки «Ганьба!», а опозиційний депутат Богдан Борусевич назвав це «фатальною неконституційною дією» та наголосив, що спікер взагалі не мав ставити це питання на голосування.
Маршалок Сенату Станіслав Карчевський заявив, що проти нової реформи виступають всього 20% населення, 80% – її підтримують і назвав протести «політичними».
Обидва закони ще має підписати президент.
Нагадаємо, в липні в Польщею прокотились масові протести проти нової судової реформи, згідно із якою Верховний суд підпорядковувався б міністерству юстиції, а голова мін’юсту зміг би самостійно призначати голів апеляційних та окружних судів. Єврокомісія закликала Польщу відкласти її проведення, в іншому випадку Варшаву чекало б дисциплінарне покарання.
Після цього президент країни заявив, що накладе вето на два із трьох законопроектів, прийняв парламентом стосовно судової реформи.
Наприкінці листопада, президент України Петро Порошенко підписав закон про внесення змін до Господарського процесуального, Цивільного процесуального кодексів, Кодексу про адміністративне судочинство України та інших законодавчих актів, який забезпечить завершення судової реформи.