Китай вийшов на новий етап своєї кампанії зі скорочення боргу, приділяючи особливу увагу правилам стримування фінансового сектору, який швидко зростає, у зв’язку з тим, що інновації галузі виробництва продукції випереджають нормативний нагляд. Про це заявив старший науковий співробітник Шанхайської фондової біржі, передає Reuters.
Фінансовий сектор загрожує зростанню, витісняючи ресурси в реальному секторі економіки, в той час як тіньовий банківський бізнес збільшив грошову масу і створив очікування інфляції цін на активи.
«Роздутий фінансовий сектор Китаю… витіснив таланти та інші ресурси з реальної економіки та досяг переломного моменту, коли він починає уповільнювати, а не стимулювати ріст, – сказав директор Шанхайського біржового інституту ринку капіталу Ши Дунхуей. – Стабілізувавши зростання боргу на макрорівні, основна увага на наступному етапі повинна були направлена на нагляд за кредитним плечем на мікрорівні».
Китай запропонував нові правила для кращого регулювання своєї галузі управління активами, ключового моменту в розширенні тіньової банківської справи. Це також дозволить більш жорстко управляти ліквідністю банків та зменьшить можливості мікрокредитування.