Міністерство енергетики та вугільної промисловості звітувало про виконану роботу за поточний рік. Результати роботи були озвучені в ході щорічної підсумкової прес-конференції міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика.
Зокрема, за 2017 рік був прийнятий закон №4493 «Про ринок електричної енергії України», яким запровадили норми Третього енергетичного пакета ЄС, зокрема, у питанні поділу компаній за напрямками розподілу та передачі електроенергії.
Прийнято закон №2250 «Про ринок природного газу», завдяки якому було розпочато процес відбору членів незалежної наглядової ради нового оператора ГТС та процес пошуку міжнародних партнерів для спільного управління ГТС.
Було створено «Національну вугільну компанію» завдяки якій до кінця 2017 року планується оптимізувати структури відокремлених підрозділів Національної вугільної компанії, в тому числі створити проектно-науковий центр і сервісно-технічний центр із обслуговування і ремонта устаткування, а також ліквідувати непрофільні активи, провести інвентаризацію наявного технологічного потенціалу вугільних підприємств і передати об'єкти соцсфери на баланс місцевих бюджетів.
Реалізовано заходи, завдяки яким буде зекономлено до 1 млн тонн антрацитового вугілля на рік, а саме переведено енергоблоки №2,5 Зміївської ТЕС ПАТ«Центренерго» на використання вугілля газової групи.
«Ми не будемо імпортувати газову групу та максимально знизимо споживання антрацитів», – зазначив Насалик.
З метою енергетичної безпеки держави було розпочато реалізацію проекту будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива, що дозволить позбутись залежності від послуг російських підприємств та забезпечить щорічну економію $200 млн.
Також було наголошено, що Україна наступного року планує зменшити поставки російського ядерного палива виробництва компанії ТВЕЛ та наростити постачання палива виробництва компанії Westinghouse.
Також у річному звіті зазначили, що за останні 3 роки залучено більше 700 млн євро в нові потужності з виробництва екологічної енергії. Лише у І півріччі 2017 року було введено 52 об'єкти загальною потужністю 126,5 МВт до 288 вже існуючих об’єктів відновлюваної електроенергетики.
«Вся робота, пов'язана з розробкою законодавчої бази, завершена. Прийнято закон про ринок електричної енергії, про ринок природного газу, про незалежного регулятора, прийнята нова енергетична стратегія», – підкреслив Насалик.