В ході години запитань до уряду, прем’єр-міністр Володимир Гройсман відмітив, що українська вугледобувна галузь була в стагнації, та наголосив на проблемах у галузі.
Він підкреслив, що минулого року кошти бюджету, які було направлено на вуглевидобування, в основному погашали заборгованості, які з'являються внаслідок нерентабельного виробництва продукції.
«Що робити коли ринкова ціна вугілля, умовно кажучи, 2000 грн, а вони добувають його за 5000? При тому що приватні шахти добувають його з рентабельністю. Це означає, що в цій сфері є неефективність і відсутність інвестицій, шахтарі ні в чому не винні», – зазначив прем'єр міністр.
Разом з цим він нагадав, що з держдбюджету-2018 1,3 млрд грн планується виділити на модернізацію шахт.
«Нововолинську-10» шахту треба добудувати, вона може бути ефективною. З цього 1,3 млрд треба виділити ресурс, щоб продовжити процес її будівництва, мені кажуть що це 500–600 млн і це – реальна сума», – наголосив Гройсман.
Прем'єр міністр пообіцяв направити до Волинської області делегацію на чолі з Ігорем Насаликом.
Нагадаємо, у 2017 році Україна заплатила за імпорт вугілля $2,43 млрд (за 11 місяців). Це майже вдвічі (в 1,87 раза) більше у порівнянні із тим же періодом 2016 року.
За даними Державної фіскальної служби України (ДФС), головним постачальником стала Росія – $1,37 млрд (56,4%); друге місце за США – $603,8 млн (24,8%); третє за Канадою – $149,9 млн (6,2%). З інших країн Україна імпортувала вугілля на $30,7 млн.
Про підсумки року та як Україна втрачає вугільну галузь читайте у матеріалі Mind.