До кінця січня адміністрація США представить Конгресу так звану «Кремлівську доповідь» – список високопоставлених російських чиновників і бізнесменів, наближених до влади. Складання такого списку передбачено законом «Про протидію противникам США за допомогою санкцій», підписаним президентом Дональдом Трампом у серпні.
Над доповіддю працюють Мінфін, Держдепартамент і кілька відомств, повідомив виданню «Коммерсант» екс-координатор санкційної політики Держдепу США, експерт вашингтонського Atlantic Council Деніел Фрід. Це відповідь США на спробу Росії втрутитися в американські президентські вибори 2016 року.
За його словами, особи, яких буде включено у «Кремлівську доповідь», не потраплять під санкції одразу, але ризикують потрапити в майбутньому.
«Потрапляння в цей список не означає, що проти цих конкретних людей будуть автоматично введені санкції. Вважаю, що фігуранти цього переліку не відразу зіткнуться з практичними наслідками – наприклад, фінансовими. Проте сам факт потрапляння в цей список збільшує ризик того, що в майбутньому проти його фігурантів будуть введені санкції», – пояснив Деніел Фрід.
Американські та європейські банки можуть вважати, що раз людина в списку, взаємодія з нею пов'язана з більш високими ризиками, уточнив він.
«У зв'язку з цим я розумію, чому в Москві зараз багато хто нервує», – додав експерт.
У випадку введення санкцій американським фізичним і юридичним особам буде заборонено проводити будь-які фінансові операції з цією людиною.
Фрід зазначив, що публічно закликав адміністрацію скласти коротший, але сильний список «поганих хлопців». Тобто людей, реально пов'язаних з корупцією, кримінальною діяльністю або актами агресії.
Як повідомлялося, Євросоюз продовжив економічні санкції проти Росії ще на півроку.
Нагадаємо, ЄС хоче ввести проти Росії торгові санкції на $1,6 млрд щороку. Причиною стала заборона Росії на ввезення продуктів свинарства з Євросоюзу.