Протестувальники в Ірані, які три дні влаштовують демонстрації у зв’язку з економічними труднощами та корупцією в країні, мають дорого заплатити у випадку, якщо порушать закон. Хвиля антиурядових протестів в декількох містах стала найбільшою проблемою для лідерів Ірану з 2009 року, коли подібні акції відбувались після спірного переобрання президента Махмуда Ахмадінежада, що тривали кілька місяців. Про це повідомляє Reuters.
Протестувальники атакували банки та урядові будівлі, спалили поліцейський мотоцикл. В суботу ввечері було вбито два мітингувальника. Посадовці твердять, що поліція до цього не причетна.
Державні ЗМІ, цитуючи слова міністра внутрішніх справ Абдольрези Рахмані Фазлі, повідомили: «Ті, хто наносять збитки громадській власності, порушують правопорядок та створюють безлад, повинні нести відповідальність за свої дії та дорого за це заплатити».
Священнослужитель Ахмад Хатамі закликав застосовувати смертну кару стосовно тих, хто виступає проти цінностей Ісламської республіки.
Протестувальники, незадоволені економічним становищем в країні та відсутністю чіткого лідера, також кинули виклик поліції та революційній гвардії, які застосовували силу для придушення попередніх безладів.
Головне досягнення президента Хасана Рухані, угода 2015 року з світовими державами щодо обмеження ядерної програми в обмін на скасування більшості міжнародних санкцій, не принесло економічних вигод, які обіцяв уряд.
Згідно з даними Статистичного центру Ірану безробіття зросло на 1,4% до 12,4% цього року.